Soru : Un Fabrikası Eğitim

krmbz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Değerli meslektaşlarım.

Bugüne kadar bir kaç kez eğitim verdim ve genelde bildiğim sektörler olduğundan dolayı, sıkıntı yaşamadım. Ancak iki gün sonra, büyük çapta bir un fabrikasına eğitim vereceğim ve maalesef biraz yabancı olduğum bir sektör oluyor un üretimi.

Büyük silolar, un üretimi, temizliği, paketlenmesi v.b.

Aranızda böyle bir sektörden çalışmış olan, böyle bir sektöre eğitim vermiş olan ya da konuyla ilgili fikri olan varsa, benimle paylaşırsa çok makbule geçer.

Hangi kkdler kullanılmalı, hangi maddelerin ne zararı var ve benzeri diğer bilgiler..

Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar arkadaşlar.

Cevre5559

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Varsa daha önce yapılmış risk değerlendirmelerine bakınız. Firmayı ziyaret edip en azından tüm prosesi kabaca bir analiz etmekte fayda var. Eğitim için bir çok şeyi bulabileceğinize inanıyorum. Bir un fabrikasında en büyük tehlike bence silolarda oluşabilecek muhtemel patlamalar ve üretimde toz patlaması olabilir.
http://yenisafak.com.tr/Gundem/?i=69973
http://haber.mynet.com/silivride-un-fabrikasinda-patlama-153268-yasam/

krmbz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Maalesef risk değerlendirmesini inceleme fırsatım yok. Ancak firmayı ziyaret edip prosesleri inceledim elimden geldiğince. Zaten her eğitim öncesi mutlaka yaptığım bir şeydir inceleme ve fotoğraflama. Ancak dediğim gibi, bana çok yabancı bir sektör olduğundan dolayı mutlaka gözümden kaçan bazı noktalar vardır. O yüzden sizlere danışma ihtiyacı duydum.

Mesela bu toz patlaması hakkında verdiğiniz bilgi benim için çok iyi oldu, teşekkür ederim.Aynı şekilde asparagas arkadaşa da teşekkür ederim, çok faydalı oldu.

Başka bilgi verebilecek kişiler varsa da seve seve dinlerim, akşama kadar vaktim var.Şimdiden teşekkür ederim herkese

aLi oLgun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
elinizde un fabrikasıyla ilgili yapılmış risk değerlendirmesi varmı ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.