Tmgd Sertifikası Nasıl Alınır?

Gizem Sunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sertifikasının alınırkenki sürecini toparlamak istedim. Sürecin nasıl işlediğini öğrenmek isteyenler için yardımcı olmasını umuyorum. Bu süreçteki farklılıkları da dilerseniz bu başlık altından paylaşabilirsiniz.

- Sınavı kazandıktan sonra ilk iş Yangın Sertifikanızı almanızı öneririm. Bu belgelerin de toparlanması ve sertifikanızın çıkması da epey zamanınızı alıyor çünkü.

- Yangın sertifikanızı aldıktan sonra (kurumdan iki tane talep edip bir tanesini Bakanlığa verip bir tanesinin de sizde kalmasını sağlayabilirsiniz.) süreç daha hızlı işliyor. Halkbankası'na gidip 2016 yılı için 602 TL ücret yatıracaksınız, dekontunuzu kaybetmeyin.

- Diplomanızı noterde tasdiklettikten sonra geriye bir şey kalmıyor.

- Yangın sertifikanız, e- devlet üzerinden çıktısını aldığınız adli sicil kaydınız, kimlik fotokopiniz, noter onaylı diploma fotokopiniz ve sertifika dekontunuzla birlikte dilekçenizi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:128 adresinde bulunan Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürlüğü'ne (Binanın dış cephesinde böyle bir bilgi bulunmuyor, yanlış yere geldiğinizi düşünebilirsiniz. Aradığımız yer en üst katta) evrak giriş memurlarına teslim ediyorsunuz.

- Teslim etme sürecinde hiçbir belge ya da imza vs. talep edilmiyor, bu nedenle belgelerinizi güvenli bir postayla göndermenin de bir sakıncası yok.

- Görevliler sertifikanın 15 gün içerisinde e-devletten görüntülenebileceğini söylüyorlar ancak benimki 2 gün içerisinde yayınlandı. Sanırım süreç epey bir hızlandı.

- Tebrikler, sertifikanızı e- devlet üzerinden indirip çıktısını alabilirsiniz. (Malesef zaman ayırıp güzel bir sertifika hazırlamamışlar, word'de hazırlanmış bir sertifika göreceksiniz şaşırmayın.)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.