TMGD Adayları Sınava Hazırlık

ebru_pretty89

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar merhaba. tmgd tebliği yayınlandı bugün. orada geçen 2 madde dikkatimi çekti. sizlere sormak istiyorum.
resmi gazete madde 15:
“(5) Bir TMGD, istihdam edildiği işletme ile birlikte bu işletmenin temsilciliği veya şubeleri de dâhil olmak üzere en fazla beş yerde danışmanlık yapabilir. TMGDK bünyesinde hizmet veren bir TMGD, TMGDK tarafından hizmet verilen en fazla sekiz işletme için danışman olarak görevlendirilebilir.”

“(6) Tehlikeli madde güvenlik danışmanı belgesine sahip olanlar, danışmanlık hizmetini, TMGDK bünyesinde istihdam edilerek veya istihdam edildiği işletme bünyesinde verirler.”

Bundan çıkarılan TMKD kurumunda çalışmadan dışarıdan hizmet veremeyecek miyiz? Ben şuan bir firmada tam zamanlı çalışıyorum (TMGD değil), onun dışında ayda 1 gün sigortalı gözüktüğüm başka bir firmada TMGD olarak gözüküyorum. Acil yorum bekliyorum.

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bu TMGD ler nerelerde istihdam ediliyorlar... ben pek çalışan TMGD göremedim de...

Adem Tarık ERHAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
İyi günler sizlerden bir yardım rica ediyorum. Tankların, portatif tankların, IBC lerin ve diğerlerinin periyodik muayeneleri hakkında bilgi verebilirmisiniz. kitapta bazılarını anlamadım. Şimdiden teşekkürler.

Mirstran

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
TMGD sınavına girecek tüm arkadaşlara başarılar dilerim.

arda AKILLI

Üye
TÜİSAG Üyesi
Benim 2.sınavda başarılı olmamda Emre YAĞIZ kitabı çok yardımcı olmuştur. Tavsiye ederim.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar merhaba. tmgd tebliği yayınlandı bugün. orada geçen 2 madde dikkatimi çekti. sizlere sormak istiyorum.
resmi gazete madde 15:
“(5) Bir TMGD, istihdam edildiği işletme ile birlikte bu işletmenin temsilciliği veya şubeleri de dâhil olmak üzere en fazla beş yerde danışmanlık yapabilir. TMGDK bünyesinde hizmet veren bir TMGD, TMGDK tarafından hizmet verilen en fazla sekiz işletme için danışman olarak görevlendirilebilir.”

“(6) Tehlikeli madde güvenlik danışmanı belgesine sahip olanlar, danışmanlık hizmetini, TMGDK bünyesinde istihdam edilerek veya istihdam edildiği işletme bünyesinde verirler.”

Bundan çıkarılan TMKD kurumunda çalışmadan dışarıdan hizmet veremeyecek miyiz? Ben şuan bir firmada tam zamanlı çalışıyorum (TMGD değil), onun dışında ayda 1 gün sigortalı gözüktüğüm başka bir firmada TMGD olarak gözüküyorum. Acil yorum bekliyorum.
maalesef dışarıdan hizmet veremiyorsun başka yere 31aralık son senin için

Ahmet YARIŞ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
maalesef dışarıdan hizmet veremiyorsun başka yere 31aralık son senin için

31 Aralık olduğu nerde yazıyor? Ayrıca yeni tebliğ geriye dönük işler mi? yani önceki teblige göre çalışan TMGD mağdur olmuyor mu bu durumda?

ebru_pretty89

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ben hala karar veremedim. dışarıdan sigortam yapılıyor sonucta ordada ıstıhdam etmış oluyorum ayda 1 gün. 31 aralık neden? Çözemedim bu durumu. Sonuçta sözleşmem eylül ayına kadar var.

GÖKHAN YILIDZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaslar simdi bu temmuzdaki sinava hazirlanirken sizce ADR 2015 kitabı ile mi calislalim yoksa bakanligin yeni yayinladigi ADR 2017 den hazirlanmak dahami faydali olur benim kafam karisti acikcasi

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.