Soru : Tıbbi Atık Personel Eğitimi

Uzman gibi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,hastanelerde tıbbi atık personeli eğitimini kimler verir.Araştırdım fakat net olarak bir bilgi bulamadım.Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Özlem Akarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
İstaç 'dan aldırabilirsiniz eğitim sonrasında sertifikalandırıyorlar.

Uzman gibi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
peki hastanelerdeki eğitim hemşireleri verebilirmi bu eğitimi çünkü hastanelerden birinde bu şekilde yaptırılıyomuş.Geçerliliği var mıdır.

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
peki hastanelerdeki eğitim hemşireleri verebilirmi bu eğitimi çünkü hastanelerden birinde bu şekilde yaptırılıyomuş.Geçerliliği var mıdır.
Hastanelerdeki eğitim hemşirelerinin verdiği eğitim sertifikalandırılamaz. Ancak eğitim belgesi düzenlenir eğitimi alan kişilere. Sertifika vermek için yetkili bir kuruluş olmak gerekir.

Tıbbi Atıklar Eğitimi Kursuna Katılma Koşulları

Tıbbi Atıklar sertifikası eğitimlerine katılmak için gerekli olan şartlar:
  • T.C. Vatandaşı olmak
  • İlköğretimi tamamlamış olmak.
  • Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.
Tıbbi Atıklar Eğitim sertifikasının geçerliliği

Tıbbi Atıklar mesleğine yönelik olarak verilen kurs sonundaki kurs bitirme sınavı Milli Eğitim temsilcileri gözetiminde yapılır. Sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır ve Tıbbi Atıklar kurs bitirme belgesi (Sertifikası)” almaya hak kazanır. Kurum tarafından hazırlanan sertifikalar Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra teslim edilir. Sertifikanın teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır.

MELDA NİŞANCI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar. Tıbbi atık eğitimi ile ilgili bir sorum olacak; acaba bu eğitim hangi periyotlarda yenilenmelidir?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.