Soru : Tespit Ve Öneri Defteri Hakkında

Selçuk Çiftlik

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tespit ve öneri defteri ile ilgili bir sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim,
şimdi benim çalıştığım işyerinde 4 tane ticari unvan(şirket ismi) var bu şirketlere açılan sgk kodlarının bazılarının faaliyet konuları aynı bazıları farklı(örneğin birisi depolama üzerine açılmış birisi çelik üretimi diye) bu 4 şirkette aynı adreste(şirketler 3 kardeş üzerine) ve aynı çalışma alanında çalışmaktadırlar.

şimdi ben bu 4 şirket için ayrı ayrı 4 deftermi onaylatmam gerekiyor. yoksa tek defterde sgk kodu yazmadan şirketin adresini yazıp noterden onaylatmam yeterli olacakmıdır.?

Ersin Bey Selamlar,

Aynı işyerini paylaşıyor olsa bile farklı SGK kodlarına sahip her bir işletme ayrı ayrı değerlendirilmelidir.
Bu işyerlerine ait nace kodları farklıdır, tehlike sınıfları aynı ya da farklıda olabilir.
Sizin atamanız hepsine bile olsa, her bir aktivite erg 40 ında belirttiği gibi kendi özelinde çalışmalar gerektirir.
Eğer bu işletmelerin tümünde isg-katip ataması yapılmış uzman siz iseniz bunların (acil durum, risk değerlendirmesi, isg kurulları, vb.) koordinasyonlarını sağlamak gibi artı bir vazifeniz de mevcut.

Benim nacizane önerim; her biri için ayrı ayrı onaylı defter temin edip, her bir işletme için ayrı düzen kurmanız yönündedir.

Saygılarımla.

hagrid

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar ofisler (az teh.) için tespit öneri defterine neler yazıyosunuz ?

Selçuk Çiftlik

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar ofisler (az teh.) için tespit öneri defterine neler yazıyosunuz ?

Zamanında ekteki dosyayı kullanarak tespit ettiğim herşeyi kayıt altına alırdım.
Bunun yanısıra binaların yangından korunması h.y. hükümleri de size hayli malzeme çıkarır.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Ofislerde risk değerlendirme rehberi.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 77

ömer29 kılıç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bende ofiste isg uzmanlığı yapıyorum.neler yazabiliriz deftere

hagrid

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Zamanında ekteki dosyayı kullanarak tespit ettiğim herşeyi kayıt altına alırdım.
Bunun yanısıra binaların yangından korunması h.y. hükümleri de size hayli malzeme çıkarır.

Saygılarımla.
linkteki çoğu durumdan bahsettim nispetten her ay düzenli yazmaya dikkat ediyorum da artık yazıcak bişi kalmadı nerdeyse :) baştan alıcam artık bulucaz bişiler çok teşekkürler

kimder

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar merhaba, Mevcut durumdaki SGK sicil no değiştiğinde, Onaylı defteri değiştirmeye gerek var mı?

arif eltutar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Onaylı defter alınırken mevcut sicil no üzerinden iş kura dilekçe yazılır. Sicil no değişmişse demekki yeni sicil no ile iş kura başvurmak gerekir.

Ekli dosyalar

• Onaylı defter dilekçesi.docx
    10.3 KB · Görüntüleme: 28
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.