Teknoloji Firmasında İgu

muskoc

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba. Bir teknoloji firmasında mühendis olarak çalışmaktayım. C sınıfı uzman belgem olduğu için iş güvenliğini de yapmamı istediler fakat ben hiç igu olarak çalışmadım. Bu işin aşamaları nelerdir neler yapmam gerekir hiç bilmiyorum. Bu konuda yardım edebilecek/rehberlik yapabilecek birisi var mı acaba?
Teşekkürler.

önem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba. Bir teknoloji firmasında mühendis olarak çalışmaktayım. C sınıfı uzman belgem olduğu için iş güvenliğini de yapmamı istediler fakat ben hiç igu olarak çalışmadım. Bu işin aşamaları nelerdir neler yapmam gerekir hiç bilmiyorum. Bu konuda yardım edebilecek/rehberlik yapabilecek birisi var mı acaba?
Teşekkürler.
Merhabalar, hem mühendis hemde iş güvenliği uzmanlığı yapmak bence oldukça zor. Çünkü isg oldukça dinamik ve ikincil iş olarak arka plana atılabilecek bir iş değildir. Yani tabiri caizse "500 tl-1000 tl " ek ödenek verip bu iki işi de yap deseler ben yapmak istemezdim ki alınan sorumluluk oldukça fazla, riskler fazla..
saygılarımla

muskoc

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar, hem mühendis hemde iş güvenliği uzmanlığı yapmak bence oldukça zor. Çünkü isg oldukça dinamik ve ikincil iş olarak arka plana atılabilecek bir iş değildir. Yani tabiri caizse "500 tl-1000 tl " ek ödenek verip bu iki işi de yap deseler ben yapmak istemezdim ki alınan sorumluluk oldukça fazla, riskler fazla..
saygılarımla
o konuda haklısın ama az tehlikeli bir iş yeri olduğu için yapılabilir diye düşünmüştüm. çok zor bi iş mi?

önem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
o konuda haklısın ama az tehlikeli bir iş yeri olduğu için yapılabilir diye düşünmüştüm. çok zor bi iş mi?
Öncelikli olarak saha gözetimi takibi gereklidir günlük olarak bunu raporlamak benim işimde oldukça önemli, bunlar dışında isg eğitimleri, onaylı defter takibi, periyodik kontrollerin takibi, tatbikatlar, risk analizi ve acil durum eylem planları hazırlanmalı vs.
Tabi ki bu karar da işletmenin çalışan sayısı da önemli bir etkendir.
Başarılar dilerim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.