Tehlike Ve Risk Değerlendirme Formu Örneği

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında Xzenon tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Xzenon

  Xzenon TÜİSAG Üyesi  TEHLİKE VE RİSK DEĞERLENDİRME FORMU örneğini ekten indirebilirsiniz.


   

  Ekli Dosyalar:

  ygtr hoca, Erdoğan Sur, izmitli ve 47 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. İşe yarar dökümanların bu şekilde paylaşılması çok güzel sizlerden ricam döküman kısmı açılıp tüm dökümanların toplanıp indeks halinde sunulması olacaktır. gerekli yardımı şahsım olarak yapabilirim. bahsettiğim şekilde olursa hem ulaşılması kolay hemde aynı paylaşımların yapılması engellenmiş olacaktır.

   
  mukadderr, ömerşahin, yucelgokcen ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 3. ilknur_gucluturk

  ilknur_gucluturk TÜİSAG Üyesi

  Geçen gün bu formatın uygulanabilirliği hakkında bir arkadaş ile yazışıyorduk. Harmanlanmış bir metod oluyor galiba bu ? Olasılık*frekans*şiddet kullanıyordum ben sadece. Elinize sağlık.

     

   
 4. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  Paylaşımınız begendim sadece benim kullandığımdan farkı verim kısmıdır. Bu verim kısmı risk analizinde olması pek mantıklı gibi gelmedi. Eğer ki maliyet analizine girmiş olsaydık kabul edilebilirliğini konuşurduk. Yineden paylaşım için teşekkürler

   
 5. palemo

  palemo TÜİSAG Üyesi

  sıklık ve olasılık kavramları ilk anda belirgin bir çağrışım yapmadı fakat ikinci kez baktığımda olasılığın kaza olasılığı, sıklık tabirinin ise yapılan faaliyetin tekrarlanması olduğunu anladım. bu yüzden bu açıklamayı yazma ihtiyacı hissettim.
  yine de 5*5 matrisle beraber kullanmakta fayda var. çarpan sayısı fazla olunca çarpım skalası da geniş oluyor ve ilk aşamada gözden kaçabilecek durumlar sözkonusu olabilir.
  Verim kısmının maliyet analizi ile ilişkisi yok. bence ISG uzmanı ve Risk değerlendirmenin başarısı açısından güzel bir öz eleştiri olmuş.

     

   
 6. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  Verim yerine = Gerçekleştirilme % uygun olmaz mı, Belki kastedilen o dur ama kelime farklı anlaşılmaması açısından kullanılmamalı

   
 7. rcarpici

  rcarpici TÜİSAG Üyesi

  Güzel bir çalışma elinize sağlık. Bende bu Formu matris olarak kullanıyorum. Biz verim yerine alınan önlemler sonucu % iyileştirme olarak değerlendirmiştik.
   
 8. nitem44

  nitem44 TÜİSAG Üyesi

  Paylaştığınız risk değerlendirme doküman çok güzel olmuş.Elinize sağlık.
  Ancak ikinci sayfa ile bağlantısını çözemedim.Yani boş format yazan sayfa ile Risk analiz metodunu bağlantısını çözemedim.Açıklama gönderme şansınız var mı? Teşekkür ederim.   
 9. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  evet ilknur hanım içeriğinin neler olacagı konusunda mevcut risk degerlendirme yönetmeliğinde atıfta bulunmaktadır.

     

   
 10. rcarpici

  rcarpici TÜİSAG Üyesi

  (izninizle ben yardımcı olmaya çalışayım. boş format yazan sayfada tehlikeleri yazdığımız zaman ve derecelendirme tablosuna gerekli değerleri girdiğiniz zaman formülasyon sonucu cıkan rakamların, risk analizi Metodunu yazan kısımdaki rakamlara ve ifadelere denk gelen puan değerinin açıklamasını otomotik olarak boş format ta alınacak yöntem olarak açıklama kısmına yansıtmakta. Yani iki sayfa arasında köprü kurularak formülasyon yapılmış.)   
  silence1905 bu yazıya teşekkür etti.
 11. silence1905

  silence1905 TÜİSAG Üyesi

  bu hangi metod acaba ?   
 12. GÜLDEN DEMİRCİ

  GÜLDEN DEMİRCİ TÜİSAG Üyesi

  Önlem Çeşidi neden O Ş S P diye bolmelere ayrılmış acaba bir de mevcut durumu nereye yazacağız teşekkürler

   
 13. Erdoğan Sur

  Erdoğan Sur TÜİSAG Üyesi

  Hocam öncelikle kıymetli paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Yalnız kafama takılan 2 soru var. Birincisi bundan önce yapmış olduğumuz tüm 5x5 matris yöntemli Risk Değerlendirmelerinde Olasılık ve Şiddetin çarpımı Risk Skorunu vermekte idi. Bu Risk skoruna göre Kabul Edilebilir, Kabul Edilemez, Dikkate Değer Risk, Önemli Risk olarak ayırıyorduk. Paylaştığınız dökümanda '' Personol sayısı ve Sıklık '' kavramları bu işin matematiksel boyutunun neresinde ? Diğer sorum ise Verimlilik kavramında ortaya çıkan yüzde neye göre oluşmakta ? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica