Soru - Şubat Yükseltme Sınavına Kimler Girebiliyor ? | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Şubat Yükseltme Sınavına Kimler Girebiliyor ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında esat inan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. nautica33

  nautica33 TÜİSAG Üyesi  Merhaba, benim 1400 prim günüm var. 24 aralıkta girdiğim c sınıfı uzmanlık sınavını büyük olasılıkla kazanıyorum. Askerlik borçlanmasıyla beraber 1550 prim günüm olacak. Şubat 2014 B sınıfı yükseltme sınavına katılabiliyor muyum?


   
 2. OHSISGUZ

  OHSISGUZ TÜİSAG Üyesi

  askerlik borçlanması kabul edilmiyor

   
 3. nautica33

  nautica33 TÜİSAG Üyesi

  4 ay sonra 1500 günüm doluyor. Dolduktan sonra agustos 2014'e kadar yapılacak herhangi bir sınava katılabilir miyim?

     

   
 4. kenzine

  kenzine TÜİSAG Üyesi

  sınav düzenlenirse katılabilirsiniz. Fakat prim gün sayısı sınav tarihinde değil sınav başvuru tarihinde 1500 gün olması gerekiyor.

   
 5. Emre Bağbaşı

  Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

  B grubu için 1500 A için 3000 prim günü şartı var.Şahıs önce c grunu sınavına girer kazanır ardından prim gününe göre b veya a için hak kazanır.Prim günleri isg uzmanı olarak yapılan değil yaptığınız tüm işlerdeki prim günüdür.Yaklaşık olarak bakıldığında 3000 prin günü için rakamları tam bilmesemde sanırım 10 yıla yakın bi çalışma hayatı gerekiyor.Yani a grubuna girecek kişilerin yaşça c ve b den büyük olmaları beklenebilir.Üni mezunu olanlar için sanırım 32-37 arası a grubunu oluşturur kanısındayım

     

   
 6. mehmet007

  mehmet007 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar benim farklı bir sorum olacak. C sınıfı iş güvenliği sertifikam var. Geçici madde ilk yayınlandığı tarihte 4000 pirim günüm vardı. Yani B veya A ya girebilecek durumda idim. Bildiğiniz üzere dilekçe başvuruları 12.10.2013 tarihinde son buluyordu. Bende nasıl olsa 2 sınav hakkım var diye düşünerek ilkinde B sınavına başvurdum daha sonraki sınavda da eğer geçersem A sınavına girerim diye planlayarak bu şekilde davrandım. Neden sonra 3 aralık 2013 te yeni bir duyuru yayınlandı (dilekçe başvurularımız bittikten sonra) ve bu düşüncemin bir şekilde önüne geçildi. Belki duyuru içerik olarak doğru olsa da yayımlanma tarihi zamanlama açısından yanlış diye düşünüyorum. Benim gibi olan ya da bana bu konuda yardımcı olabilecek veya bu konuyla ilgili yapılabilecek bir durum var mıdır? ombudsmanlığa başvurmayı düşünüyorum ? Konuyla ilgili Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

   
 7. hasan Akyıldız

  hasan Akyıldız TÜİSAG Üyesi

  Bakanlık, yükseltme sınavlarına devam etmeyebilir mi?
   
 8. izmitli

  izmitli TÜİSAG Üyesi

  Sınıf yükseltmeye devam etmiyecek diye herhangi bir açıklaması yoktur.Kaldıki A gurubu sınavına giripte iş güvenlik uzmanlığını yapmayacak olan arkadaşlarda vardır   
 9. çigdemdemir

  çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

  Yükseltme sınavına yönetmelik yayınlandığı tarihten itibaren 1 yıl içinde girmeniz gerekiyor (Agustosa kadar), 2 kez hakkınız var.

     

   
 10. çigdemdemir

  çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

  yanılmıyorsam askerlik borçlanması sayılmıyor :(   
 11. çigdemdemir

  çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar, yükseltme sınavı için çalışacağınız bir kaynak var mı?? ayrıca c sertifikalarını alıp yani 413 tl ödeyip 2 ay sonra diğer sertifikaya mı başvuracağız?? yoksa hak kazanmamız yeterli olacak mı??   
 12. EMRE G

  EMRE G TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,

  Sigortanın iki farklı iş yerinden yatması durumunda 1 ayda ( 30+x ) gün şeklinde. Sınava yönelik prim gün sayısı hesabında 1 ay içinde 30 gün mü dikkate alınıyor, yoksa toplam değer mi esas? Direkt olarak toplam sayı etkileneceğinden bu durumda olanların başvuruları için kritik bir nokta. Çünkü toplamda istediği gün sayısını yakalayabilen çok fazla kişi mevcut. Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

   
 13. Görkem DEMİRÖRS

  Görkem DEMİRÖRS TÜİSAG Üyesi

  sadece 30 gün
   
 14. Seyithan Özkan

  Seyithan Özkan TÜİSAG Üyesi

  bu konuda bende aynı durumdayım ve bakanlığın acıklamasını bekliyorum.

   
  Uzay Ordu bu yazıya teşekkür etti.
 15. uzmanöğretmen

  uzmanöğretmen TÜİSAG Üyesi

  Her sınav döneminde;
  işy. hekimliği,
  c sıfı,
  b sınıfı,
  a sınıfı
  olacak şekilde sınav yapılıyor.   
 16. Cumhur Erdoğan

  Cumhur Erdoğan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar benim sorum şöyle:

  C sınıfı uzmanım. Prim gün sayım 3000 güne yakın olduğu için 21 Aralık 2013 sınavına başvuruda bulunmadım, gün sayımın dolmasını bekledim.

  Aralık ayında başvuru yapmamış olmam, Şubat'taki sınava başvuru yapmama engel teşkil eder mi?


  Selamlar

   
 17. fatihöztürk

  fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

  Benim 2450 prim günüm var ancak yönetmelikte önce B yükseltmeye girip sonra A yükseltmeye giremezsin demiyor, kaldı ki bakanlığın duyurusu kanunen çokda önemli değil diye düşünüyorum ve bence ya yönetmelik yada kanunda bununla ilgili bir madde olmalı.

   
 18. İsmail ÇETİN

  İsmail ÇETİN TÜİSAG Üyesi

  21.12.2013 te yapılan c sınıfı isg sınavını kazandım. C sınıfı belgeyi almadan A sınıfı yükseltme sınavına girebilir miyim? Yoksa 413 tl yi ödeyip belgeyi almam mı gerekiyor? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap verebilirlerse sevinirim.

   
 19. n karakaya

  n karakaya TÜİSAG Üyesi

  413 bayıl
  413 lirayı bayılmadan giremiyorsun...

   
 20. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi


  doğrudur..

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica