Soru Sınav Hakkı Ile A Sınıfı Iş Güvenliği Sınavını Kazananlar

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında İsmail Böncü tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İsmail Böncü

  İsmail Böncü TÜİSAG Üyesi  Aralık 2013 tarihinde C sınıfı İş güvenliği sınavını kazandım. Sertifika ücretini yatırdım. e- katipte C sınıfı iş güvenliği uzmanlığım görünmektedir. Yönetmelikle yeterli prim ödemesi olanlara sertifika yükseltmek için sınav hakkı verildi. Şartları taşıdığım için 24 Mayıs 2014 de A sınıfı İş güvenliği uzmanlığı sınavına girdim. Sınavı kazandım. Ancak bu güne kadar sertifika ücretini yatırmadım. Bu arada Yönetmelik yargı kararı ile yürürlükten kaldırıldı. Şimdi ne yapmalıyım , sertifa ücretini yatırdığımda A sınıfı İş güvenliği uzmanlığım onaylanırmı?


   
 2. arda GÜNDÜZ

  arda GÜNDÜZ TÜİSAG Üyesi

  sınavlar iptal edildi, kazanılan haklar değil bence alırsınız::ok::

   
  İsmail Böncü bu yazıya teşekkür etti.
 3. Turgay ÖZTEL

  Turgay ÖZTEL TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar hangi sınav iptal edildi? bende yükseltme sınavını kazandım görev yapmaktayım. bildiğim kadarıyla iptal edilen sınav yok..

     

   
 4. İsmail Böncü

  İsmail Böncü TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım sizin endişe etmenize gerek yok. Ben C sınıfı iken sertifika yükseltme sınav hakkıyla 24 mayıs 2014 tarihinde yapılan sınava girdim ve A sınıfı iş güvenliği uzmanlığını kazandım. Ancak bu zamana kadar sertifika ücretini yatırmadım. Bu arada bize sertifika yükseltme hakkı veren yönetmelik yargı kararı ile kaldırıldı. Ben bu durumda sertifika ücretini şimdi yatırdığım zaman A sınıfı iş güvenliği uzmanlığım onaylanırmı diye sormuştum.

   
 5. uzmanöğretmen

  uzmanöğretmen TÜİSAG Üyesi

  Benim bu yargı kararından haberim yoktu... 23 şubat sınavında yükseldim, ücreti yatırdım, isg katipte A olarak " durumu aktif " yazıyor, şu an igu olarak çalışmıyorum, bu bilgiler işinize yarar mı bilmiyorum ...

     

   
  İsmail Böncü bu yazıya teşekkür etti.
 6. Turgay ÖZTEL

  Turgay ÖZTEL TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar iptal edilen bundan sonraki sınavlar.yani kazananların sertifikası iptal edilmedi. Sadece bundan sonraki yapılacak yükseltme sınavlarına durdurma getirdiler. Alınan sertifikalara iptal yok en azından danıştayın verdiği karar bu.

   
  İsmail Böncü bu yazıya teşekkür etti.
 7. İsmail Böncü

  İsmail Böncü TÜİSAG Üyesi

  sertifika ücretini yatırdım. 1 hafta içinde isg katip te A sinifi iş güvenliği uzmanlığım onaylandı.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica