Sıcak Su Kazanı Kullanıcısı Mesleki Belgesi Hk.

oracle2

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar, sıcak su kazanı bulunan işletmede kullanan personelin mesleki eğitim belgesi olması gerekiyor mu? Kazan ateşleyicisi diye görev tanımı ile karşılaştım bu olabilir diye düşünüyorum ama her türlü yakıtla çalışan (doğalgaz, kömür vb) kazan için aynı belge mi alınması gerekiyor? Yardımlarınız için teşekkürler.

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar, sıcak su kazanı bulunan işletmede kullanan personelin mesleki eğitim belgesi olması gerekiyor mu? Kazan ateşleyicisi diye görev tanımı ile karşılaştım bu olabilir diye düşünüyorum ama her türlü yakıtla çalışan (doğalgaz, kömür vb) kazan için aynı belge mi alınması gerekiyor? Yardımlarınız için teşekkürler.
evet mesleki eğitim belgesi alması zorunlu. hatta firmada tek kazan olması durumunda denetimlerde 2 kişinin belgesi olması isteniyor.
"ama her türlü yakıtla çalışan (doğalgaz, kömür vb) kazan için aynı belge mi alınması gerekiyor?"
hayır Halkeğitim her kazan için ayrı sertifika düzenliyor. genellikle eğitim katı sıvı gaz diye tek seferde veriliyor.

oracle2

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evet mesleki eğitim belgesi alması zorunlu. hatta firmada tek kazan olması durumunda denetimlerde 2 kişinin belgesi olması isteniyor.
"ama her türlü yakıtla çalışan (doğalgaz, kömür vb) kazan için aynı belge mi alınması gerekiyor?"
hayır Halkeğitim her kazan için ayrı sertifika düzenliyor. genellikle eğitim katı sıvı gaz diye tek seferde veriliyor.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.