Sağlık Kurluşunda İlk Yardımcı

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba;
862205 nace kodlu, Özel sağlık kurumlan tarafından poliklinik ve yatılı olmayan tıp merkezlerinde sağlanan uzman hekimlik ile ilgili uygulama faaliyetleri (yatılı hastane faaliyetleri ile ebe, hemşire ve fizyoterapistlerin paramedikal faaliyetleri hariç) iş tanımlı, tehlikeli sınıfta yer alan iş yerinde çalışan 15 uzman doktor bulunmaktadır. ''İlk Yardım Yönetmeliği, İlkyardımcı bulundurulması MADDE 19 – (1) İş sağlığı ve güvenliği kapsamında;b) Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı, bulundurması zorunludur.'' gereği çalışan 15 uzman doktordan 1 i ne ilkyardımcı belgesi aldırmak zorunda mı yız?

tavsiye ve önerileriniz için teşekkürler

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
sağlık kuruluşunda bulunan doktorlar yada hemşireler için ilkyardım eğitimi aldırmanıza gerek yoktur. Sadece görevlendirme yapabilirsiniz. Biz bu konu ile il sağlık müdürlüğünden yazı almıştık. Eğitim alınmasına gerek olmadığı iletildi

AZAcemi

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu konuyla ilişkili bir soru sormak istiyorum:
Sözleşmeden bağımsız olarak İş Güvenli Uzmanı belgesi sahibi bir çalışan, düzenlenen İSG Temel Eğitimine katılması gereklimi. :)
Bu konuda da Genel Müdürlüğe bir görüş soran varsa, cevap yazısını paylaşırlarsa memnun olurum.

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
cimer cevabı

Ekli dosyalar

• Adobe Scan 10 Mar 2023.pdf
    335.3 KB · Görüntüleme: 47
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.