Risk Analizin Üzerindeki Tarih Ne Olmalı?

Konu, 'Risk Değerlendirmeleri Hakkında' kısmında emine ber tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. emine ber

  emine ber TÜİSAG Üyesi  10dan az çalışanı olan tehlikeli işyerlerindeki risk analizi üzerindeki tarih isg katip girişi ve sigorta tarihiyle aynı mı olmalı?


   
 2. silifke

  silifke TÜİSAG Üyesi

  isg katip girişinden daha evvel olmasında , bundan sonrası olabilir. Risk analizini ne zaman yapmış iseniz tarih odur.

   
  emine ber bu yazıya teşekkür etti.
 3. serkanbey

  serkanbey TÜİSAG Üyesi

  Bu konu benimde kafamı karıştırıyor.işveren risk analizi yapabiliyor diyor.kanun gereği risk analizinin 01 ocak 2013 te yapılmış olması gerekliydi.işveren yaptırmamış.uzman imzalasa sigorta girişi yaptıracak risk analizi giriş tarihinde olacak şekilde olmalı.fakat işveren yaparsa geriye dönük tarihte atabilir.bu kafamı karıştırıyıor.düşüncelerinizle desteklerseniz sevinirim

     

   
 4. silifke

  silifke TÜİSAG Üyesi

  abi , şimdi geriye dönük risk analizi yapmayın derim. sigortanız olsa bile bir şekilde sizden risk analizi istenir ise imzalamayın. Hatta eğitim bile geriye dönük tarihli olmasın . geriye dönük o tarihde iş kazası olmuş olabilir. Hiç bir İş müffettişi durup dururken risk analizi neden yeni tarihli diye ceza vs yazmaz. zaten önemli olan yapılmış vede önlemler alınmış olmalıdır. işveren asıl bunu bilmelidir. ha OSGB mantığı ve bazı kendini bilmez arkadaşlarımız yüzünden hemen yaptırın yoksa ceza yersiniz gibi laflardan dolayı aceleye getirildi bu iş. eğer böyle yapan varsa lütfen o risk analizlerini bir daha ele alıp güncelesinler.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica