Postalar Halinde İşçi Çalıştırılarak Yürütülen İşlerde Çalışmalara İlişkin Özel Usul Ve Esaslar Hakk | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Postalar Halinde İşçi Çalıştırılarak Yürütülen İşlerde Çalışmalara İlişkin Özel Usul Ve Esaslar Hakk

Konu, 'Formlar, Talimatlar, Yönetmelikler' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  19 Ağustos 2017 Tarihli ve 30159 Sayılı Resmî Gazete'de Postalar Halinde İşçi Çalıştırılarak Yürütülen İşlerde Çalışmalara İlişkin Özel Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlanmıştır.

  Screenshot_2.jpg   
  Ayşe Gürel ve Erdoğan Sur bu yazıya teşekkür etti.
 2. suleymangurgen

  suleymangurgen TÜİSAG Üyesi

  Değişiklik öncesi 12. maddeye göre Çalışma İl Müdürlüğüne çalışanların ad-soyad ve sağlık raporları bildirme zorunluluğu vardı. Bu değişiklikle bu bildirim zorunluluğu kalkmış görünüyor, fakat işyerinde listenin saklanması isteniyor.

  Değişiklik Öncesi
  Madde 12 —
  İşveren veya işveren vekilleri, postalar halinde işçi çalıştırılarak yürütülen işlerde, her postada çalışan işçilerin ad ve soyadlarını kapsayan listeler ile bu işçiler için işe başlamadan önce alınan periyodik sağlık raporlarının bir nüshasını ilgili bölge müdürlüğüne vermekle yükümlüdür.

  Değişiklik Sonrası
  Madde 12 –
  İşveren veya işveren vekilleri, postalar halinde işçi çalıştırılarak yürütülen işlerde, her postada çalışan işçilerin ad ve soyadlarını kapsayan listeleri Bakanlıkça talep edildiğinde sunmak üzere işyerinde bulundurmakla yükümlüdür.”

   
  Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica