Petrol İstasyonu - E İmza Yetkilisi

Hüseyin Ocak1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Abdurrahman bey haklısınız şirketinizin K2 dosyası hangi kurumda bulunuyorsa o kurum işlem yapmaya yetkilidir. Anlaştığım 2 şirketin onay işlemlerini ilgili Ticaret Odasından hallettik. Diğer bir firmamla da dediğiniz gibi Ticaret Odasında işlem yapılamadı, çünkü şirketin dosyası ilgili Bölge Müdürlüğünde bulunuyordu.
NOT olarak;Eğer Şirketinizin dosyası ilgili Bölge Müdürlüğünde ise dilekçe ile başvurup dosyanın ilgili Ticaret Odasına gönderilmesini talep edebilirsiniz. Böylelikle şirket ilgili işlemlerini daha hızlı halledebilir.

Muharrem KIZILASLAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Firmanın imzada yetkilisi TMFB yi aldığı Ulastırma Bölge Müdürlüğüne giderek otomasyon sistemine tanımlama yapılmasıni isteyecek . Daha sonra sizi e devlet uzerinden katip proğramina girerek güvenlik danısmani olarak atayacak.

ahmet tufan1

Üye
TÜİSAG Üyesi
dokümantasssyona ihtiyacım var diyen arkadaşlar, hangi dokümanları kastediyor , bilgilendirebilir misiniz acaba?

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bende bir petrol ofisiyle yeni bir anlaşma imzaladım.Fakat elimde ne dökümantasyon nede napacagim hakkımda bi fikrim var.Mümkünse bizede yardımcı olabilirmisiniz ?
Hayırlı olsun, forumda yeterince döküman var, araştırmanızı öneririm

ahmet tufan1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Hayırlı olsun, forumda yeterince döküman var, araştırmanızı öneririm
merhaba hanımefendi. ben gerekli kanun, yönetmelik, genelge, tebliğleri araştırmış bulunuyorum. fakat burada söz konusu edilen dokümantasyonlar farklı birşey mi acaba. birkaç örnek verebilir misiniz?

waterltan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Yasar bey merhaba benimde dökümana ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

yaşar Bey merhaba,

tmgd prosedüründe fayda olacak dökümanlar vars.... iletirseniz mutlu olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ÖZKAN KARAOĞLAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Yaşar Bey kolay gelsin. Bende anlaşma yapacağım ancak elimdeki dökümanların yeterli olmadığını düşünüyorum acaba bana da mail atarmısınız. Şimdiden teşekkür ederim.

Erdoğan Denet

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
TMGD olan arkadaşlarım TMFB belgeli firma ile anlaşma yaptığınızı düşünelim, e-devlet üzerinden işlem yaptığınızda TMFB sahibi ise belgesini sistemden görebilirsiniz, firmayı seçtiniz onaylama gönderdiğiniz takdirde eğer yetkili tanımlaması bulunmuyor uyarı geliyorsa, firma sahibi tarafından yetkilendirme dilekçesi yazılıp yetkilendirilecek kişilerin bilgilerini yazarak imzalayıp (imza sirkülerindeki kişilerden seçerek) ilinizin bağlı bulunduğu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bölge Müdürlüklerine, çalıştığı kişiler veya TMGD olan arkadaş aracılığıyla gönderdiği takdirde işleme alınamaması durumu olmayacağını söyleyebilirim.
İyi çalışmalar ve başarılar dilerim.

Son düzenleme:

M. SARIKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
YAŞAR BEY BANADA ANLAŞMAYLA İLGİLİ DÖKÜMANLARI YOLLAYABİLİRMİSİNİZ.

Teoman Çolakoğlu1

Üye
TÜİSAG Üyesi
EKLER

LPG ve Akaryakıt Depolayan Kuruluşlar için RİSK DEĞERLENDİRMEDE olmazsa olmazlar

Ø Kuruluşun vaziyet planı mevcut ve yeterli ayrıntıyı içeriyor mu?

Ø Paratoner uygulama projesi mevcut mu?

Ø Topraklama tesisatının (güvenlik ve statik) uygunluk belgesi var mı ?

Ø Tehlikeli bölge içinde kullanılan elektrikli cihazlar ex-proof (alevgeçirmez) mu?

Ø Tank ve çevre aydınlatması yeterli mi?

Ø Kuruluşta kumanda butonları etiketleri mevcut mu?

Ø Boru tesisatında akışkanların hareket yönleri gösteriliyor mu?

Ø Kuruluşun ilgili kısımlarında gaz alarm detektörü mevcut ve yeterli sayıda mı?
......

Teoman Çolakoğlu1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Tank Eğitimi

Tank taşımacılığına ilişkin uzmanlaşma programının kapsayacağı özel konular asgari şunlar olacaktır:

(a) Yükün hareketleri de dahil olmak üzere, yolda bulunan taşıtların davranışları;

(b) Taşıtların özel gereklilikleri;

(c) Çeşitli ve farklı doldurma ve boşaltma sistemlerinin genel kuramsal bilgisi;

(d) Bu taşıtların kullanımında uygulanabilir ilave özel şartlar (onay belgeleri, onay işareti, afişleme ve turuncu renkli ikaz levhası, vb.).

isgatilay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Döküman konusunda sıkıntı çekiyorum, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Alperen M. Soylu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba,
Güvenlik Planı, Personel ADR Eğitimi ile ilgili yol göstericek örnek hazırlanmış dökümanınız varsa paylaşabilirmisiniz,

emrah baladura

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Yaşar bey bana da petrol istasyonu ile ilgili dökümanları gönderirseniz sevinirim. Kolay gelsin...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.