Soru : Osgb Olarak İş Yerine Danışmanlık Hizmeti Verilmesi

ig_uzman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba, bir OSGB'nin herhangi bir iş yerine danışmanlık hizmeti verdiğinde iş güvenliği uzmanını, o iş yerine İSG Katip üzerinden görevlendirmediğini öğrendim. Fakat iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliği Madde 14 - 11. fıkrasında "OSGB’lerce işyerlerine sunulan her türlü iş sağlığı ve güvenliği hizmeti için İSG-KATİP sistemi üzerinden sözleşme yapılması gerekmektedir." ibaresi bulunuyor. Bu durumda OSGB, danışmanlık hizmeti verse bile iş güv. uzmanını o firmaya ataması gerektiğini mi anlamalıyım?

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba, bir OSGB'nin herhangi bir iş yerine danışmanlık hizmeti verdiğinde iş güvenliği uzmanını, o iş yerine İSG Katip üzerinden görevlendirmediğini öğrendim. Fakat iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliği Madde 14 - 11. fıkrasında "OSGB’lerce işyerlerine sunulan her türlü iş sağlığı ve güvenliği hizmeti için İSG-KATİP sistemi üzerinden sözleşme yapılması gerekmektedir." ibaresi bulunuyor. Bu durumda OSGB, danışmanlık hizmeti verse bile iş güv. uzmanını o firmaya ataması gerektiğini mi anlamalıyım?
Merhaba, Olaya bakış penceresi önemli burada. Hizmet alan firma, ''Uzman görüşü'' almak maksatlı hizmet alımı yapacak ise o vakit İSG KATİP Üzerinden sözleşme yapılması gerekli değildir. Bir nevi bilirkişilik hizmeti alınması gibi düşünülmelidir. Ancak burada Firmanın yasal zemindeki İSG KATİP Sözleşmelerini de ayrıca yapması gerekmektedir. Hem İSG KATİP Sözleşmesi olsun hem de uzman görüşü de olsun denilir ise o zaman bu soru da amaçsız kalacaktır. Saygılar..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.