Osgb Lerin Güvenilirliği

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında icebergwolf tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. icebergwolf

  icebergwolf TÜİSAG Üyesi  OSGB ler çalışan mühendis yada doktor açısında güvenilirlikleri nasıl acaba .sonuçta özel sektör yani maaşlar zamanında yatar mı. beğenmedim çık denir mi gibi. yada böyle çalışıp güvenilirlikleri olmayan OSGB bilen var mı


   
 2. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi

  özelde bu saydıkların her zaman olabilir.

   
  gizem osgb bu yazıya teşekkür etti.
 3. mustafademir2002

  mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

  Güvenilir olma özelliğine bence başka acıdan bak arkanda dururmu bir iş kazasında herşeye maddiyat gözüyle bakmanı pek önermem

     

   
 4. zaferkul01

  zaferkul01 TÜİSAG Üyesi


  bence durmazlar

   
 5. Berkay Koca

  Berkay Koca TÜİSAG Üyesi

  Benim firmamda ucretim gunumde yatiyor ve guvenilirlik konusunda sıkintım yok. Ama begenmedim çık denir. begenilmeyen ve verim alinamayan bir elemanla niye yola devam edilsinki. cogu OSGB zaten 2 ay deneme sureli sozleme imzalatip oyle is basi yaptirirlar.

     

   
 6. ANSAN

  ANSAN TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,
  OSGB seçerken nelere dikkat etmemiz konusunda yardımcı olabilir misiniz. Biz bi kaç firmadan teklif aldık. Hepsi hemen hemen aynı fiyatı verdi Uzman için aylık 600-700 tl hekim için 1100-1300 tl arası.
  Fakat bir tane firmadan gelen teklif çok farklı tüm sanayi sitesine hizmet vermek şartıyla 26tl kişi başı aylık Uzman+Hekim için. buda neredeyse diğer firmaların uzman için verdiği fiyata denk geliyor.
  Bu konuda tereddüte düştük, riske girmek istemiyoruz. Bizde 30 çalışan var ve tehlike sınıfımız B.
  Yardımcı olabilirseniz çpok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

   
 7. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  OSGB hakkında bişey diyemem. uzman ve hekimle direk anlaşırsanız hizmetin ücreti yarı yarıya düşer
   
 8. mustafademir2002

  mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar, ucuz etin pahalı olud diye bir söz var. Benim buradaki önerim uzman ve hekimle direkt anlaşmanız belki fiyatınız düşer belki yükselir ama herşey sizin kontrolünüzde gerçekleşir. Öyle yerler biliyoruz ki bakanlığa bildirdik diyorlar size bir makbu gösteriyorlar ama bildirimiz olmamış oluyor. Bireysel çalışanlardan hizmet alın ve bakanlığa bildirimini siz yapın. Çalıştığım firmalarla yaptığım şey bu anlaşıyorum sonrasında bakanlıkla ilgili işlemleri firmaya yaptırıyorum İlerleyen süreçte bişey olursa siz yaptınızişlemleri siz yürüttünüz diyebiliyorum ve firmada bundan memnun bende. Tüm bu gerçeklerden dolayı işinize sağlama alın bireysel anlaşın.   
 9. Emrah ERKEK

  Emrah ERKEK TÜİSAG Üyesi

  Bu iş ayağa düşecek deniyordu. Bir sene olmadan ayağa düştü bile, yahu inşaatta amelelik yapan adam bile o paralara çalışmıyor artık. Ne günlere kaldık.

     

   
  sefers bu yazıya teşekkür etti.
 10. tknnce

  tknnce TÜİSAG Üyesi

  İSGB kurma yükümlülüğünü nasıl yapmayı planliyorsunuz   
 11. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bence ister OSGB'de uzman olarak hizmet verin ister tek başınıza hizmet verin bakanlık gözünde oranın uzmanı iseniz, yani sözleşmelerle ispat olayı, ölümlü ya da uzuv kayıplı iş kazalarında tek başımızayız bunu asla unutmayın, özellikle de biz osgblerde çalışanların ekstra fazla dikkatli olmamız gerekmektedir.   
  sefers, nigarcinar, tknnce ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 12. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Bireysel uzman hekim saglikci ile anlasirsiniz. Isgb kurarsiniz.bu birim ile osgbnin alakası yoktur

   
  tknnce bu yazıya teşekkür etti.
 13. tknnce

  tknnce TÜİSAG Üyesi

  Yani İsyeri hekimi ile anlasma yapmaya gerek yok mü? Sanırım yeni yasa ile hem İsguvenligi uzmani hem de İsyeri hekimi ile anlasma yapılacak. Bu durumda ferdi sözleşme yaptığınız İsguvenligi Uzmani ve İsyeri hekimi için İSGB kurmak ve asgari donanımı bulundurmak zorunda İsyeri.
   
 14. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  evet işyeri hekimiylede anlaşma yapmak zorunda

   
 15. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  İstanbul Hedef OSGB firması hakkında olumlu - olumsuz bir fikri olan var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.   
 16. süperman

  süperman TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar osgbde çalışırsanız kaza anında tek başnıza kalırsınız. Firmanın kendisinde çalışırsanız, patronum bu müdürüm bu deme ihtimaliniz var ve olayları kendi aranızda en az hasarla atlatacak şekilde örtebilirsiniz. OSGB den hizmet alan firmalar kesilen cezalardan, uyarılarsan kendi asli sorumluluklarından bile OSGB uzmanını sorumlu tutuyor. OSGB de tabi sizin yanınızda olmuyor genelde.

   
 17. brktbk

  brktbk TÜİSAG Üyesi

  OSGB'leri hiçbir uzman arkadaşa tavsiye etmiyorum. Çalışma koşulları+sorumluluk+fiyat katlanılır gibi değil. Serbest çalışın sağlam 2-3 işyeriyle sözleşme yapın en temizi bu..

   
  isg.tanik ve sefers bu yazıya teşekkür etti.
 18. civiluzman

  civiluzman Guest

  Geçen gün Bursa Sheraton gerçekleşen İş, Güvenlik Paneline katıldım.
  Panele İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı da katıldı.

  Sizlere bazı verileri ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

  1- Toplam C sınıfı İSG Uzman Sayısı 14500 civarında,
  2-Yarınki sınava girecek Uzman + Hekim Sayısı 35 000 -40 000 arası,
  3-Bakanlık 1-2 yıl normal denetimlerde (iş kazası yada şikayet üzerine olan denetimler hariç) para cezası kesmeyecek sadece bilgilendirme amaçlı müfettişleri yönlendirecek ama bunu işverenlere söylemeyin :)
  4- Anladığım kadarıyla artık herkes uzman olabilecek. Mali müşavirler ve çalışma ekonomisi mezunlarıda uzman olmak için meclise yasa tasarısı verecek (galiba çalışma ekonomisi mezunları için verildi bile).
  5- Son olarak insan hayatını korumak ranta dönmüş utanmadan OSGB sahipleri bireysel çalışanlara çantacı diyor ama o çantacı dedikleri adamlara 1300 lira maaş verip yanında amele gibi çalıştırıp sözleşme yaptığı firmalardan 4000-5000 almasını biliyor. OSGBLERDE ÇALIŞMAYIN HEP SÖYLEDİM YİNE SÖYLÜYORUM. OSGBLER OLDUĞU SÜRECE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARI 1500 lira maaşa talim etmek zorunda.
  6- Herşey para olmuş Türkiyede ama bunun böyle olmasının sebebi İş Güvenliği uzmanı olmak için 220 saatlik kursa 1500 lira verip ve kıytırık bir sınavdan 70 almak yeterli oluyor. Bırakın 2 yıllık meslek yüksel okulunu 4 yıllık üniversite bile okumak bence yetmez.
  7- Son olarakta şunu söylüyeyim. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunun amacında yazanların hepsi yalan.
  Bu kanunun çıkmasının tek amacı iş bulamamış genç mühendisler, fizik kimya mezunları, teknik öğretmenler yeni kapı açılsın. İnsan hayatı hikaye.

   
  hamzabakan, sefers ve alix bu yazıya teşekkür etti.
 19. civiluzman

  civiluzman Guest   
 20. ilhankocaman

  ilhankocaman TÜİSAG Üyesi

  tugce hanım ıstanbul hedef OSGB ler arasındaki kurumsal sayılcak firmalardan birisi çalışanların sorumluluklarını bılerek para amacı gutmeden,hızmet anlayısı ıcınde olan ,uzmanlara uzman oldugu hıssettıre bılen bır fırmadır.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica