Osgb Duyuru- 5 ( Osgb Dışa Görevlendirmelerin Onayları Hk.)

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında kral0609 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. kral0609

  kral0609 TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar, çalışma bakanlığı 12.02.2013 tarihinde yeni bir duyuru yayınladı.Artık bildirim sözleşmeleri online ortamda yapılacak işyeri yetkilisi kendi e-devlet şifresi ile yapılan başvuruları onaylayacak.duyuru formatını dosya olarak eklıyorum.Bu konuda farklı fikirlere sahip arakadaşlarımız paylaşırsa konu herkes tarafından daha iyi anlaşılır.


   

  Ekli Dosyalar:

  erkan aktaş, ahmet_28, Serdal DEMİR ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  bireysel için bir sistem düşünülüyor mu acaba?

   
 3. kral0609

  kral0609 TÜİSAG Üyesi

  Düşünülüyodur muhtemelen çünkü herkes OSGB den hizmet almıyor ya da OSGB nin bakamadığı yerler mevcut.Ama şu an sadece OSGB yi yayınlamışlar muhtemelen başka duyurularıda olacaktır

     

   
 4. osgbuzman

  osgbuzman TÜİSAG Üyesi

  İşyeri yetkilisi, hizmet alan işyeri modülünden giriş yapıp kendi bordrosunda çalıştırdığı işyeri hekimini ve iş güvenliği uzmanını online olarak bildirebilecek. Şuanda henüz aktif hale gelmedi ancak işyeri yetkisi olarak giriş yaptığınızda görevlendirme yetkilerinizin altyapısının deneme sürecinde olduğunu görüyorsunuz.

   
 5. Serkan SIR

  Serkan SIR TÜİSAG Üyesi

  Kral0609 bakanlığın yapmış olduğu duyuruyu hangi sitede görebiliriz?Ben isggm.gov.tr adresine baktım fakat bulamadım.Yardımcı olursan sevinirim.Teşekkürler.

     

   
 6. ahmet_28

  ahmet_28 TÜİSAG Üyesi

  Bakanlık OSGB firmalarına sistem üzerinden yazı gönderiyor.Bilgilendirme başlığı altında.Bu duyuruları Bakanlığın sitesinde göremezsiniz...

   
 7. kral0609

  kral0609 TÜİSAG Üyesi

  Serkan Sır kardeş, Bakanlığın OSGB lere yolladığı bu duyuruyu sadece OSGB sisteminden görebilirsinz.OSGB duyurular kısmından diğer türlü göremezsiniz.yani OSGB sisteminede İSGYH yani iş sağlığı güvenliği yönetim hizmetleri kısmından giriş yapılıyor.uzmanlık yapanlar bilir sisteme burdan gırılıyor.iyi gunler
   
  yirmiikitemmuz ve ahmet_28 bu yazıya teşekkür etti.
 8. Serkan SIR

  Serkan SIR TÜİSAG Üyesi

  Teşekkürler ahmet_28 ve kral0609   
 9. cbicerer

  cbicerer TÜİSAG Üyesi

  artık tüm işyerleri için geçerli bakanlığın sitesinde bugün duyuru çıktı
  kaynak www.isggm.gov.tr

     

   
  Ali KÖKSAL bu yazıya teşekkür etti.
 10. seda hatip

  seda hatip TÜİSAG Üyesi

  OSGB modülünde hizmet vereceğiniz işyeri SGK ya bildirimde bulunduğunu ve sisteme açıldığını söylediği halde, firmanın SGK numarasını girdiğinizde kayıt bulunamadı mesajı alıyormusunuz halen?   
 11. kral0609

  kral0609 TÜİSAG Üyesi

  yok seda hanım ben hallettım artık uzmanlık olayını.E-bildirge yöneticisi üzerinden girişleri yaptık   
 12. seda hatip

  seda hatip TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar OSGB de sorumlu müdürüm.ve sözleşme kaydı yaparken, işyerlerinin SGK numaralarını girdiğimde sistemde işyeri çıkmıyor. kayıt bulunamadı diyor. firmalara dönüyorum ama onlarda SGK da tehlike sınıfları bildirimlerini yaptıklarını söylüyorlar. SGK yı aradıklarını ama sorun olmadığını söylüyorlar. bu problemle karşılaşan sorumlu müdür arkadaşlar yokmu? nasıl çözüyorsunuz ?

   
 13. Sercan SELÇUK

  Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar osgbler hem normal uzmanlık sınavına hazırlayıp hemde işyerlerine uzman danısmanlıgı mı yapıyor. yoksa sadece danışmanlık hizmeti de verenleri de varmı. kafam karıstı biraz da eğitim verilmeden(yani uzmanlık sınavı için) OSGB acılamıyormu sadece firmalara hizmet verip ?? uzman olmadım ben daha sadece kafam takıldı ondan soruyorum. bilgisi olanlar varsa sevinirim
   
 14. livepinar

  livepinar TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık sınavına hazırlık kursunu, eğitim kurumu yetkisi almış firmalar verebiliyor . OSGB ler İş yeri Hekimi , yard. sağlık personeli , İSG Uzmanlık hizmetlerini vermektedirler. ikisi ayrı kurumlardır.Ayrı kuruluş sartları vardır.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica