Soru : Osgb Bünyesinde Alınan Eğitim Masrafları

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhabalar
(osgb firmasında çalışırken) iş güvenliği sınıfımızı yükseltmek için alacağımız eğitimlerin faturaları şahsa kesiliyor. fakat benim eğitimimin ücretini osgb firmam karşılayacak. ve bununla ilgili olarak bir gider göstermek istiyoruz.. bu mümkün mü dür? bir vergi indirimi vb. için kullanımı açısından böyle bir şey yapılabilir mi? yapılması sektördeki tüm meslektaşlarımız açısından fayda sağlamaz mı???

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhabalar
(osgb firmasında çalışırken) iş güvenliği sınıfımızı yükseltmek için alacağımız eğitimlerin faturaları şahsa kesiliyor. fakat benim eğitimimin ücretini osgb firmam karşılayacak. ve bununla ilgili olarak bir gider göstermek istiyoruz.. bu mümkün mü dür? bir vergi indirimi vb. için kullanımı açısından böyle bir şey yapılabilir mi? yapılması sektördeki tüm meslektaşlarımız açısından fayda sağlamaz mı???
Eğitim kurumu faturayı firma adına kesebilir. Benim mayıs sınavı için aldığım eğitim firmam adına kesildi ve gider olarak gösterildi.

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Eğitim kurumu faturayı firma adına kesebilir. Benim mayıs sınavı için aldığım eğitim firmam adına kesildi ve gider olarak gösterildi.
eğitim firması ısrarla kesemeyeceğini söylüyor. :(

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
eğitim firması ısrarla kesemeyeceğini söylüyor. :(
Fatura sizin adınıza kesilse bile firmanız bunu yinede gider olarak gösterebilir diye düşünüyorum, muhasebe bunun doğru yolunu biliyordur.

Ama eğitim firması kesinlikle kesebilir firma adına faturayı, bugüne kadar 3 eğitim aldım ve tamamı firmam adına kesildi.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.