Organize Sanayi Bölge Müdürlüklerinde Risk Analizi

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında Ömerisg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ömerisg

  Ömerisg TÜİSAG Üyesi  Organize sanayi bölge müdürlüklerinin bazılarında 30-40 a kadar personel çalışıyor. Elektrik, inşaat bakım, bahçe gibi alanlarda kadrolu çalışanları var. Ama OSBler az tehlikeli sınıfa giriyor. Az tehlikeli iş yeri için risk analizi 2014 temmuza kadar. Peki OSB leri nasıl ikna edeceğiz? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olan varsa sevinirim.


   
 2. emreemre

  emreemre TÜİSAG Üyesi

  tehlike sınıfı ne olursa olsun ocak 2013 tarihinden sonra 1 tek çırak bile çalıştıran işveren risk değerlendirmesi ve akabinde acil eylem planı yapmak zorunda. Bunu ister kendisi yapar yok ben anlamam derse ki ülkemiz için iş güvenliği kültürü yeni yeni yerleşiyor, o zamanda bu iş için dışarıdan danışmanlık hizmeti alabilir. dolayısıyla risk değerlendirme yapılması için tehlike sınıfının bir önemi yok. 1 çırak çalıştıran işyerine bile bugün bakanlıktan denetime gelseler YADA Allah göstermesin iş kazası olsa iş verene acil eylem planların, risk değerlendirme formun nerede diye sorarlar. Temmuz 2014 yılı ise kanunda öngörüldüğü üzere iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanını istihdam etmekle ilgilidir.

   
  Ömerisg bu yazıya teşekkür etti.
 3. sudesss

  sudesss TÜİSAG Üyesi

  OSB Müdürlüğünde çalışan iş güvenliği uzmanı olarak aklıma takılan bir kaç soru var arkadaşlar
  Osb bünyesinde bir çok birim var hepsinin SGK sicil numarası farklı kurul oluştururken hepsini bir düşünüp mü hareket edeceğiz?her bi birim için ayrı tavsiye ve tedbir defteri mi oluşturmamız gerekli?Çalışan temsilcisi seçimi ayrı ayrı mı yapılması gerekır?

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica