Soru : Ofislerde İşyeri Hekimliği

erdem kölemen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İşyeri Hekimi
merhabalar, yaklaşık 1000 ofis çalışanı olan yerde işyeri hekimi olarak çalışmaya başladım. ilk işyeri hekimliği görevim olduğundan nelere dikkat etmem gerekiyor. neleri takip etmem gerekiyor. özetleyebilir misiniz?

Mustafa Selçuk Kayacık

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İşyeri Hekimi
Ofis çalışanı olduğuna göre az tehlikeli olduğunu kabul ediyoruz.
Az tehlikeli sınıfta işe giriş muayeneleri..
Varsa özel prosudür gerektiren personelin( 18 yas altı, engelli, gebe,ve hükümlü) periyodik muayeneleri
5 yılda bir yapılması gereken periyodik muayeneler
Çalışan sayısına göre ilk yardımcı egitimleri (20 kişiye bir az tehlikeli sınıfta)
Ve en az 3 ayda bir yapılması gereken isg kurul.
bunları yapılması şart olan şeyler..

Dr.Kürşat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Ek olarak;
A-) 1000 kişi çalıştığına göre muhtemelen yemek firmasından yemek geliyor ya da yerinde hizmet alımı vardır.Bundan dolayı yemek firmasının denetimleri, eğitim ve sertifikaları evrak kontrolleri vs gibi konular,
B-) İşbaşı muayenesi ve tetkikleri yapılmadan çalışanlara işbaşı yaptırılmaması,
C-) (Şahsi fikrim) işbaşı öncesi her çalışandan ayrıntılı göz muayenesi istenmesi,
D-) Özellikle masa başı çalışanlarda önem arz ettiği için işbaşı öncesi bel-boyun rahatsızlıklarının iyi sorgulanması (sonradan sıkıntı yaratmaması için)
E-) Revir oluşturulması ve gerekli tıbbi ve sarf malzemelerinin temini

konularını ekleyebilirim.

mehmet zafer şentürk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
DSP
merhabalar, yaklaşık 1000 ofis çalışanı olan yerde işyeri hekimi olarak çalışmaya başladım. ilk işyeri hekimliği görevim olduğundan nelere dikkat etmem gerekiyor. neleri takip etmem gerekiyor. özetleyebilir misiniz?
az tehlikeliişler olduğundan 5 yıl ara ile periodik muayeneler yenilenmeli kan akc sol odiotetkiklerini beş yılda yenile

drketen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Arkadaşlar genel olarak olması gerekenleri yazmış. Ek olarak, termal konfor ve aydınlatma gibi ortam ölçümlerini de yaptırmakta fayda var. Ayrıca, ergonomi ve işe bağlı kas iskelet sistemi rahatsızlıkları gibi konularda eğitim düzenlemekte fayda var. Ekranlı araçlarla çalışma yönetmeliği doğrultusunda; tüm çalışanların işe girişte ve yıllık periyotlarla göz muayenelerini yaptırmakta fayda var.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.