Soru - Mobilya Üretiminde Risk Değerlendirmesi (yardım) | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Mobilya Üretiminde Risk Değerlendirmesi (yardım)

Konu, 'Mobilya Sanayi Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında krmbz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi  Değerli arkadaşlar;

  Mobilya üretimi yapan bir fabrikada risk değerlendirmesi yapmam gerekiyor. Mobilya sektörü ile alakalı elinde örnek oluşturabilecek bir risk analizi dosyası olan veya tecrübe ve fikirleri ile bana yardımcı olabilecek olan arkadaşlardan yardımlarını ve fikirlerini rica ediyorum.


   
  haluk.de bu yazıya teşekkür etti.
 2. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Yok mu bilen, bir fikri olan arkadaşlar?

   
 3. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,
  Yukarıdaki arama butonundan mobilya yazdığında birçok bilgi çıkıyor, bilginize

     

   
 4. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Dilek Hanım, öncelikle teşekkür ederim, ancak o yöntemi en başta denedim zaten. Hatta karşıma sizin göndermiş olduğunuz bir sempozyum dosyası da çıktı. Çeşitli bilgiler de edinmedim değil hani. Ancak bana yabancı bir sektör olduğundan dolayı, belki daha önce bununla ilgili risk değerlendirmesi yapmış olan birisi, bana doğrudan yardımcı olabilir diye düşünürek bu konuyu açtım.

   
  dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
 5. meminoz

  meminoz TÜİSAG Üyesi

  Sn krmbz, mobilyanın hangi sektöründe çalışıyorsunuz? Yardımcı olmak adına soruyorum.

     

   
 6. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Sn Meminoz, mobilya sektöründe hiç çalışmadım, sadece risk değerlendirmesi yapacağım. Uzak bir yerde olduğu için henüz işletmeyi de görme şansım olmadı, iki gün sonra gidip bolca notlar alıp fotoğraf çekip, sonrasında da işe koyulayacağım risk değerlendirmesi için.

  Bahsettiğim firma; yatak odası, yemek odası, çocuk odası, bebek odası yapıyor. Yani dolabından çekmecesine kadar, masasından sandalyesine, tahmin edersiniz işte..

   
 7. Uzman Ahmet

  Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

  Mobilya sektörün de meydana gelen iş kazalarına bir gözatarsanız en azından risklerle ilgili bir bilgi toplayabilirsiniz diye düşünüyorum,sektör biraz yabancı olduğu için yardımcı olamıyorum fakat resimler yüklerseniz eminim ki bir çok kişi yardım edecektir.
   
 8. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Teşekkür ederim, bir şekilde altından kalkacağız bakalım. Yardımcı kaynak bulursak daha kolay, bulamazsak daha zor olacak ama öyle ya da böyle, bunu yapacağız :)   
 9. Ali UÇAK

  Ali UÇAK TÜİSAG Üyesi

  Çalıştığım fabrikada uyguladıgım risk deg. tablusu. Bu tablonun revizyona ihtiyacı var ama yine de bir fikir verbilir.
  iyi çalışmalar

     

   

  Ekli Dosyalar:

  Real, Haluk DEMİRCİOĞLU, erkanersoy ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 10. kime ne

  kime ne TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar; meslekte yeniyim ilk işm bir kereste fabrikasının risk analizini yapmak, eğitim vermek, acil eylem planı yapmak kafam çok karıştı ve yardım alabileceğim kimse yok. Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olacak biri varmı acaba?   
 11. glsngl

  glsngl TÜİSAG Üyesi

  ben de bugün bir mobilya imalathanesine gittim. O kadar cok risk var ki nereden başlayacağımı bilemiyorum acıkçası? acıkta olan pirizler mi dersiniz? boyahanede bitmiş boya ve tiner kutu istifi mi dersiniz? koruyucusuz makimalar mı daha neler neler? 4 katlı imalathane ancak iş güvenliği adına yapılmış hiç bişey yok. yardımcı olursanız cok sevinirim.   
 12. Real

  Real TÜİSAG Üyesi

  Benim mesleğim değil ama bilhassa şu boyama tabancasıyla yapılan işler bana göre en tehlikeli sınıftaki işlerden. Onun için bir ton yenilik yapmak gerekiyor ki işveren belki iflas eder.

   
 13. glsngl

  glsngl TÜİSAG Üyesi


  Katılıyorum size bunun yanında yapmamız gereken okadar çok şey var ki kafam iyice karıştı. Nerden başlasam bilemedim. Birde iyisi böyle ise kötüyü düşünemiyorum bile ...
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica