Merkez Ve Şube İşyeri İçin Atama / Sözleşme Nasıl Olmalıdır?

sinan kılıçaslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İyi günler,
Ben tehlikeli bir sınıftaki işyerinde B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak tam zamanlı çalışmaktayım. İSG Katip'te de sözleşmem bu şekilde. Fakat işyeri satış bölümünü (10 kişi)farklı bir lokasyona aldı ve farklı ildeki bu lokasyonu merkez, diğer 360 kişinin bulunduğu fabrika (sözleşmemde yer alan işyeri) ise şube olarak gözüküyor. Ayrıca iki lokasyonun sigorta sicil numarası da farklı. Sorum şu merkezdeki 10 çalışan için ayrı bir atama / sözleşme yapmalı mıyım?

Mehmet Ataman Gürsel

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İyi günler,
Ben tehlikeli bir sınıftaki işyerinde B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak tam zamanlı çalışmaktayım. İSG Katip'te de sözleşmem bu şekilde. Fakat işyeri satış bölümünü (10 kişi)farklı bir lokasyona aldı ve farklı ildeki bu lokasyonu merkez, diğer 360 kişinin bulunduğu fabrika (sözleşmemde yer alan işyeri) ise şube olarak gözüküyor. Ayrıca iki lokasyonun sigorta sicil numarası da farklı. Sorum şu merkezdeki 10 çalışan için ayrı bir atama / sözleşme yapmalı mıyım?
Hocam Merhaba,
Eğer 10 çalışanı olan merkez olarak gösterilen lokasyon "Tehlikeli Sınıfta" ise o zaman orası içinde ayrı bir İSG Katip sözleşmesi yapmalısınız. Şayet tehlike sınıfı "Az Tehlikeli" ise o zaman şimdilik sözleşme yapmanıza gerek yok.

İskender Karpuzcu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İyi günler,
10 kişi tehlikeli sınıfta ise ve İSGKATİP atmanı yapacaksan hizmet vereceğin süre kadar SGK nı yaptırman gerekir.Tam süreli çalıştığın yerde de SGK prim gün sayısını ve İSG katip atamanı değiştirmen gerekir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.