Memur Iş Güvenliği Uzmanı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Memur Iş Güvenliği Uzmanı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında adanus01 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. adanus01

  adanus01 TÜİSAG Üyesi  Ben kamuda fabrikada teknik emniyet bölümünde makina mühendisi olarak çalışmaktayım
  iş güvenliği uzmanlığı sınavını kazandım sorum şu alacak 1.200 TL olayı çalıştığım 8 saat dışında fazla mesai mi yapmak zorundayım yaparsam günde kaç saat olmalı? teknik emniyette çalıştığım için fazla çalışmalımıyım?
  Cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.


   
 2. engineer17

  engineer17 TÜİSAG Üyesi

  Ben de kamuda çalışıyorum ve mühendisim. Yasada " gerekli belgeye sahip olmalarışartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir" diyor. Açıkçası belirlenen çalışma süresi nedir ben de bunu merak ediyorum. yani normal bir devlet memurun mesaisi akşam 17:00 de bitiyor. Bunun üzerine akşam mesaiye mi kalmak gerekiyor? Mesela bizim kurumda mesai olmuyor. Ya da yöneticimiz uzmanlık yaptığımız saati günlük mesaimizden mi düşecek? Bu süreyi kim belirleyecek? bu süre çalışan kişi sayısına göre mi belirlenecek? bilgisi olan varsa ltf yardımcı olabilir mi?

   
 3. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Kamuda 6331 sayılı yasanın yürürlüğe girme tarihi 30.06.2014 olarak belirlenmiştir...

  Bu tarihe kadar size ait daha detaylı bilgiye ulaşabileceğimiz yönetmelikler mutlaka çıkacaktır...

  01.01.2013 tarihi ile birlikte kanunun yürürlüğe gireceği iş yerleri için bile yönetmelikler henüz tamamlanamadı...

     

   
  tekno28 bu yazıya teşekkür etti.
 4. merve tekin

  merve tekin TÜİSAG Üyesi

  ortada ciddi bir belirsizlik var ben özel sektörde çalışan elektrik elektronik mühendisiyim. iş saglıgı uzmanlığını hangi saatler şartında yapacağımı bilmiyorum. bir OSGB de tam zamanlı uzman olarak çalışırken mühendislik işimi de devam ettirebilecek miyim araştırıyorum bulamıyorum

   
 5. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  ben cevaplamaya çalışayım aslında cevap içinde gizli tam zamanlı çalışırsanız çalışmanız pek mümkün değil ama kısmi zamanlı olarak bu mümkün kılınabilir.

     

   
 6. merve tekin

  merve tekin TÜİSAG Üyesi

  kesin bir cevap bulabilsem keşke. kısmı zamanlı olarak ne zamanlarda çalışabilirim acaba. bilginiz var mı bunu nasıl hesaplayacam

   
 7. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  bu yazdıklarım aramızda kalacak ama :) normal mühendislik işinize devam edeceksiniz onun dışında kalan vakitlerinizi bu işe ayıracaksınız cumartesi-pazar çalışmadığınızı varsayarsak cumartesi pazar bu işi yapacaksınız veyahut çalışıtığınız yer vardiyalı çalışıyorsa akşam gideceksiniz yani belgelere bu kadar bağlı kalmayacaksınız:)
   
  merve tekin bu yazıya teşekkür etti.
 8. merve tekin

  merve tekin TÜİSAG Üyesi

  bana uyar :) ancak çalıştıgımı bakanlık vs resmi kurumlar bi sekilde görmeyecek mi parayı elden mi alıcam :) bide acaba bu dediğiniz işçilere eğitim vermemle alakalı olabilir mi risk analizi değil de. yada hepsi   
 9. merve tekin

  merve tekin TÜİSAG Üyesi

  tamam bi sertifikam gelsin bide bi iki yer bulayım bide OSGB bulayım karşılaştırayım karar vereyim :) şaka bi yana teşekkür ederim.

     

   
 10. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  başarılar diyelim bizde size o zaman.   
  merve tekin bu yazıya teşekkür etti.
 11. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  merve hanım her istediginiz sekılde yapabilirsiniz meslegınızı yaaprken kendı ısyerınızde kısmı surelı sozleme yapın yeterlı   
 12. engineer17

  engineer17 TÜİSAG Üyesi

  peki kamuda çalışanlar için bu nasıl olacak? Malum kamuda Ctsi -pzr çalışması olmuyor. Bizim kurum için akşam mesai durumu da yok. Yani saat 17:00 de binanın kapısı kilitleniyor :)

   
 13. serdaldeniz

  serdaldeniz Banned

  bende memurum belge elımde kuruma sımdı dılekce vermem gerekıyor uzmanlıkla ılglı nasıl bı dılekce yazayım yazan varmı yada kurumuna gonderen?
   
 14. CAVER

  CAVER TÜİSAG Üyesi

  evet arkadaşlar başvuruyu nasıl yapıyoruz halihazırda kamuda görevli olarak??

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica