Tartışma - Lütfen Yapmayın (yaşadığım Olay) | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Lütfen Yapmayın (yaşadığım Olay)

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Soner Çıtakoğlu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Soner Çıtakoğlu

  Soner Çıtakoğlu TÜİSAG Üyesi  Tanıdığım bir firma sahibi bir uzman ile anlaşmış . Bende sınavı geçince sordum nedir durum diye. Bana söyledikleri aynen şu:
  Ya salla onu sen diplomayı al gel benle çalış
  Zaten benden başta 700 tl alıyordu attım işten sonra bi baktım gelmiş abi ben hesabı yanlış yapmışım 350 tl artık dedi. Ben yinede biletini kestim . Sonra gel sen bizim oğlana salaya sümük ağla oğlanda acımış 150 tl ye şimdilik çalış o zaman demiş.
  Evet arkadaşlar bu arkadaşım benim yüzüme baka baka işimi aşağıladı . Neden ? Kendini bilmez dilenci ruhlu uzmanlar yüzünden.
  Ya siz mühendis , kimyacı , biyolog, öğretmen, teknik elemansınız .....
  Yorum bile yapamıyorum siz karar verin artık.
  İşi almam hakkında sorarsanız firma sahibi arkadaşım da böyle konuşmasaydı bedava bile yapardım ( sonuçta yakınım )ama şimdi piyasanın çok üstünde fiyat vereceğim.


   
  Cemile Aksoy, perdeler, halilsakarya ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. Uygar Avcı

  Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi


  Ne hale geldik. İyice dilencilik gibi oldu meslek yaa..

   
  perdeler bu yazıya teşekkür etti.
 3. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  100 kişi çalışan makine imalatı yapan bir firmada çalışıyorum banada uzmanlığı ek olarak yap dediler ve 300 tl teklif ettiler düşünsenize tehlikeli sınıf ve 100 kişi çalışıyor ve bana 300 tl maaşıma ek vereceklermiş .kabul etmedim dışarıdan gelen OSGB 400 e anlaşmış gelde kahrolma .Bu işinde havası artık sönmüştür çünkü her yer uzman doldu hepside 3 kuruşa çalışmaya razı

  saygılarımla

     

   
  perdeler bu yazıya teşekkür etti.
 4. uzmannn

  uzmannn TÜİSAG Üyesi


  sayın ersgur hangi şehirde oluyor bu...

   
 5. uzmannn

  uzmannn TÜİSAG Üyesi


  boşverin zaten 300 liraya yapılacak iş değil 10 firmaya baksa o gelen arkadaş düşün başı nasıl bir dertte bende 1 yıldır uzmanlık yapıyorum ama gerçekten soğudum meslekten,

     

   
 6. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  izmirde sayın mollaoğlu.Sanayi devi İzmir

   
 7. jeolog005

  jeolog005 TÜİSAG Üyesi

  Tehlikeli sınıfta 100 kişiye ayda 3 gün hizmet vereceksiniz. Zaten orada çalışıyorsunuz bence 300 tl güzel rakam. Bildiğiniz yer, sadece başta biraz yorulursunuz, sonra hem işinizi yapıp hemde ekstra 300 tl alırsınız. Ben anlamıyorum ki ne bekliyordunuz. Sertifikayı alınca milyarlar mı kazanacağınızı zannediyordunuz? Ha bu arada hem kendi işyerinizde isg uzmanı olarak zorlanmazdınız, hem 300 tl fazladan para kazanırdınız, hemde katipte sözleşmeniz olduğu için 3 yıllık süre başlamış olurdu.
   
  ediko bu yazıya teşekkür etti.
 8. ranakalfa

  ranakalfa TÜİSAG Üyesi

  Herkese merhaba,ben de bir OSGB ile görüştüğümde,900-1000 TL maaş,cumartesi de saat 14:00'e kadar çalışma şeklinde şartları söyledi,o kadar şaşırdım ki,12 yıllık kimyager olarak üretim tecrübem olduğunu,ingilizcem olduğunu,birtakım işimle ilgili eiğtimler aldığımı belirttiğimde,bana "sizden çok var,bu işi öğrenmek için gönüllü çalışan var,işinize gelirse dedi" tabi ki ben de kabul etmedim.Şu an bekliyorum,birtakım yerlere başvurdum ama,aşağı yukarı hepsi en az 1 veya 2 yıl C sınıfı uzman olarak deneyim istiyor.   
 9. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar işi öldürenler olacaktır illaki.. Ama şunu unutmayın sakın, 1-2 seneye kadar içeri girenlerin sayısı artınca görelim bakalım 150 ye 300 e bu iş nasıl yapılırmış..
  Yapmayın lütfen, bekleyin, geri çekilin, patlasın birileri.. yeni uzmanlarda azar azar geliyoır zaten.. devlet sınav yapıyor ama musluk kısık.. belki 1-2 sene sonra sınav bile açmazlar belli mi olur.

     

   
 10. senerji

  senerji TÜİSAG Üyesi

  dostum bırak 400 e yapsınlar ileriki süreçte cezalar gelince düzelir ancak piyasa şu an işsiz olanlar yüzünden piyasa böyle   
 11. senerji

  senerji TÜİSAG Üyesi

  hocam ben kendi mesleğime döneceğim inş sırf bu azmazlar yüzünden   
 12. ranakalfa

  ranakalfa TÜİSAG Üyesi

  Bazen ben de umutsuzluğa düşüp,kimyager olarak mı çalışma hayatına devam etsem diye düşünmeye başladım.Elimizde bir ateş topu tutuyoruz,o kadar mesuliyet altına giriyoruz,karşılığı bu olmamalı,asgari ücretten 100-150 TL fazla maaş teklifi açıkçası beni çok üzüyor ve bazı arkadaşlarımızın bunu nasıl kabul ettiklerini anlayamıyorum.Hiç mi yaptığım işin bir değeri yok!

   
 13. teknik öğretmen

  teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

  Bırakın asgari ücretten 100-150 fazlaya bir başkası atsın imzayı.
   
  ranakalfa ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
 14. fatihkrty

  fatihkrty TÜİSAG Üyesi

  bende sizingibi tam 6 OSGB ile görüştüm durum çok kötü daha önce inşaat tecrübem var işin zorlukalarını bildiğim için bu fiyatlara bu iş hayatta olmaz.Kaldı ki OSGB farklı farklı yerlere yolluyor buna inşaatda dahil neden ucuza çalışayım ki , bu fiyatları kabul eden arkadaşlar işin zorluğu ve sitresinden bir haberler çalışmaya başlayınca sonra pişman oluyorlar iş hakkaten emek isteyen zor bir iş ama OSGB ler gayet pişgin bir şekilde işinize gelirse diyor.Hatta bazıları telefonda maaş sorup beyenmince direk kapıyorlar bukadar rezil bir durum.

   
  ranakalfa bu yazıya teşekkür etti.
 15. fatihkrty

  fatihkrty TÜİSAG Üyesi

  Rana hanım bende sizingibi gecen hafta cıldırdım adam bedava eleman arıyor resmen kabul ederseniz diyip kestirip atıyor.Dediği şu aynen aktarıyorum'' bir tane A uzmanımız var 10 tanede C ihtiyacımız var 7 tanesini aldık kaldı 3 tane isterseniz başlayın yoksa bugünde görüşmeler var.'' Bazı tecrübeli uzmanlar bahsediyordu bu iş 1 sene sonra patlar galiba kısa sürdü şimdiden patlamış durumda.   
  ranakalfa ve uzmannn bu yazıya teşekkür etti.
 16. Ercan Mattaoğulları

  Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

  yakınınız olabilir ama bu adam, bir iş güvenliği uzmanı ile çalışmayı haketmiyor.Başının belaya girmesi lazım..

   
 17. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, biraz sabır.
  İnanın işler yolunda gitmezse patlayacaktır. Kimse istemez ama yaralanmalar vs.. vs.. gibi olaylar bu OSGB lerin başını derde sokacak.. ama bu süreç 1-2 sene içinde olmaz gibi geliyor bana.. 3-4 sene içinde işini iyi yapanlar kalacak ve iyi kazanacaklar diye düşünüyorum..

   
  perdeler ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
 18. imsiyat

  imsiyat TÜİSAG Üyesi


  ben utandım ya :(

   
 19. imsiyat

  imsiyat TÜİSAG Üyesi

  arkadaşım sen galiba oyun sandın bu işi ??? o kadar sorumluluk emek 300 tl mi ? bi de biz utanıyoruz konuyu açan arkadaşın yazdığına . ayıptır ya git böyle iş yapacağına su sat ne okudun boşu boşuna . insanda az gurur olur ya .

  bir kaza olsa yada denetimde bir sıkıntı olsa ilk seni gösterirler ama 100 tl ye bile iş yaparsın sen . risk analizi için yorumunu merak ediyorum . RD içinde " 6 yılda bir kere yapacaksın 50 tl al daha ne bekliyorsun " diyeceğinden eminim !!!

   
 20. jeolog005

  jeolog005 TÜİSAG Üyesi

  Mühendisiz kardeşim biz sorumluluğumuz hep var bu 6331 ile gelmedi ki. Ayda 24 saat hizmet vereceğiniz bir yer için kaç para isteyeceksiniz çok merak ediyorum. Bir kaza olmasın diye sen oradasın zaten niye bi sıkıntı olsun ki. Risk değerlendirmesi yaptığın yere göre değişir. Mesela bir 3 m2 lik bir büfeye 50 tl ye yaparsın, abartmanın bi manası yok. Bu arada ben öyle büfe manav falan bana risk değerlendirmesi yap dediğinde ben tarif ediyorum kendisi yapıyor.
  Ne kadar abarttınız ya sorumluluk işini. Bu arada ben hala iddia ediyorum kendi çalıştığın yerde fazladan 300 tl hiç fena değil başlangıç için. Zaten orada çalışıyorsan sorumlusun bir şeylerden.

   
  eski bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica