Soru : Lpg Tankı

KAZİM KUPELİ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Çalıştığım iş yerinde 2 tonluk lpg tankı var. Yasal zorunluluk olarak ne yapmaliyim

sas

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
• Tankın 3 metre yakınına kadar kolayca tutuşabilen yanıcı madde bulundurulmamalı
• tank çevresi, tank dış cidarının en az 1 m uzağından itibaren en az 180 cm yüksekliğinde tel örgü ile çevrilmeli
• tank sahasında 5 m daha yakınında gaz birikmesine sebep olabilecek herhangi bir kanal veya kanalizasyon girişi v.b çukurlar bulunulmamalıdır
• lpg dolum yerinde tanker boşaltma talimatı bulundurulmalı
• tank sahasındaki,tehlikeli bölgelerde bulunanaydınlatma tesisatı,exproof olması gereklidir
• aydınlatma devresi de dahil olmak üzere,bütün elektrik tesisatı, bir yılllık periyodu geçmeyecek şekilde,ehliyetli elemnlar tarafından kontrol edilmeli,kayıtları muhafaza edilmelidir
• tanka müdahale edilmeden önce,antistatik iş ayakkabısı kullanılmalıdır
• lpg tankının,tse standartlarına uygun olarak yapıldığını belirten belge alınmalı
• lpg tankının üzerine manometre,seviye göstergesi,emniyet süpabı konulmalıdır
• lpg ikmal tankerinden,lpg depolama tanklarına ikmal yapılırken araç durdurulmalı ve topraklanmalı
• Tankın yanında seyyar 50 kg yangın tüpü bulundurulmalı,
• tesis içerisinde,vücuttaki statik elektriği boşaltacak topraklama yapılmalıdır
upload_2018-1-9_16-45-53.png upload_2018-1-9_16-46-28.png upload_2018-1-9_16-46-53.png upload_2018-1-9_16-50-26.png
Saygılarımla,

KAZİM KUPELİ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Isg uzmanı olarak ben bunların eğitimini yılda bir defa veriyorum. Dis hizmet olarakta periyodik kontrollerini yaptırıyoruz. Herhangi bir tmgd eğitim alma zorunluluğu varmıdır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.