Kompresör Kullanma Talimatı

Konu, 'İSG Talimatlar' kısmında Xzenon tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Xzenon

  Xzenon TÜİSAG Üyesi  KOMPRESÖR KULLANMA TALİMATI
  Kompresör odasında asılı bulunan Kulak Koruyucuyu mutlaka takın.
  Hiçbir surette kompresörün kapağını çıkarma, bakım veya tamir sebebi ile kapağın çıkarılmasının zorunlu olduğu anlarda mutlak surette güç kaynağını kapatın.
  Kompresör odası girişinde bulunması gereken yangın söndürme tüpü herhangi bir sebeple yerinde yoksa veyahut boşalmış ise Yangın Ekibine haber verin.


  ...
  Devamı ektedir.


   

  Ekli Dosyalar:

  ozgrcoskn, Ayşe Bekoğlu, smyrna ve 25 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. zeytin

  zeytin TÜİSAG Üyesi

  teşekkür ederim

   
 3. emrahunal57

  emrahunal57 TÜİSAG Üyesi

  teşekkurler. Bunları nası uygulamaya sokmamız lazım yani kompresorun yanına mı asacaz napacaz hiç bir fikrim yok. bir de kaynak nedir?türük mü yazalım biraz yardım edilirse çok mutlu olacam

     

   
 4. MURAT İRFAN

  MURAT İRFAN TÜİSAG Üyesi

  yeni bir kompresör odası yapılacak yalnız kompresörün büyüklüğüne göre ne gerekmekte güvenlik açısından ?

   
 5. okhan

  okhan TÜİSAG Üyesi

  Kapılar pencereler dışa açılır olmalı, hava tankı bölümü patlamaya karşı dört tarafı dayanıklı olmalı üstü basınçta açılabilir malzemeden olmalı. Patlamaya karşı dayanıklı bölme derken mesela betonarme olabilir, çelik konstrüksiyondan da yapılabilir. Sizin yeteneklerinize kalmış. Yani şöyle; inşaat firmasısınızdır beton sizin için çok kolay ulaşılabilirdir betonarme yaparsınız. Çelikçisinizdir, çelik konstrüksiyon yaparsınız. Biz çelik yaptık.

  Ayrıca ekstra bilgi, kompresörler sıkıntılı makinelerdir. Kışın tamam ama yazın sıcaktan bunalırlar, serin tutmak gerekir. Bu nedenle binanın hava akışı iyi olmalı, kendinden yetmez ise havalandırma sistemi kurulabilir.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica