Kimya Sektörü Ve Iş Güvenliği Uzmanı Ihtiyacı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Kimya Sektörü Ve Iş Güvenliği Uzmanı Ihtiyacı

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında ultimateposter tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ultimateposter

  ultimateposter TÜİSAG Üyesi  Uzun süredir iş güvenliği mevzusunu araştırıyorum ve kimya sektörünün içerisinde çokça a sınıfı risk unsuru taşıyan faktörlerin bulunduğunu gördüm ve o alanda iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı yapmak istiyorum fakat bu alanda nedense hiçbir iş ilanı görmüyorum. Hep ya inşaat ya şantiye. Bu durum herhalde kimya sanayinin azlığından ya da bu alanda bir iş güvenlikçisine ihtiyaçlarının olmamasından mı kaynaklanıyor neden kaynaklanıyor tam olarak anlayabilmiş değilim. Açıklayabilir misiniz?


   
 2. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  İş gvenliği uzmanı mısınız bilmiyorm,ama

  şu an piyasaya 100.000 civarı sadece C sınıfı uzman gerekmekte(belkide daha fazla). İnşaat alanındaki iş ilanlarının olması ise her 100 mt bir bir inşaat olması bence

  aksine kimya ile ilgili ve üretim alanında da özellikle sanayi sitelerinde ihtiyaç var. ülkemizde KOBİ ler çoğunlukta olduğundan ve buradaki işverenlerin daha olaydan haberi olmadığından bu tür ilanları göermiyorusunuz olabilir. mesela beni örnek alırsak daha belge almadan 3 osgbden teklif aldım. ayrıca ünlü bir internet sitesinde de kimya sektörü ile ilgili iş güvenliği uzmanı arayışları görüyorum arada. hatta hastanelerin de ilanları var.

  size tavsiyem sitenin derinliklerinde kaybolmanız, böylelikle ilişkileriniz artacak ve daha kolay iş imkanı bulabileceksiniz. kimya sektörünün firmalarının iletişimlerine cv gönderin. göreceksinizki geri dönüşlerbaşlayacaktır.

   
 3. eda2

  eda2 Guest

  Murat bey ben de kimyagerim ve sertifika almak için eğitime başladım. iş bulma konusunda tereddütlerim var. umarım dediğiniz gibi ihtiyaç çok olur. çevremde gördüğüm kadarıyla daha çok yüksek lisans yapıp b sınıfı sertifika almak istiyor kişiler. ben c sınıfı ile başlayacağım için iş bulamam heralde diye düşünüyordum. malum bi çok üniversite 2 yıllık myo açmış durumda.

     

   
 4. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  hayır.

  moral bozmak yok. bu sitenin kurucuları ve moderatörleri, iag uzmanlığını layıkıyla yapabilmek için uğrasıyor, uğrasıyoruz.
  bu yüzden işin içine iyice girince sektörün ne kadar büyük olduğunu bilememiz gereken onca nokta olduğunu görüyoruz.

  türkiyedeki kimya sektörü, almanya veya fransa dan tercüme bir sektör olduğu için karamsar olmamız doğal.fakat isg uzmanlığıyla işin ciddiyeti ve yetişmiş teknik eleman ihtiyacı gün yüzüne çıkacaktır.

  size tavsiyem sınav için değil işi layıkıyla yapmak için çalışmalarınızı yürütün. bir aksilik olmazsa zaten belge de arakdan gelecektir. sertifikayı aldığımızda göreceğiz ki anlatılanlar başka yaşanılanlar başka. benim yaptığım gibi yapın:

  kulaklarınızı tıkayın, çalışmaya devam edip bilgili bir uzman "adayı" olmaya çalışın.(çaktırmayın uzman değilim bende daha)

   
  eda deniz günalan ve taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
 5. kimyagerhayriye

  kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

  Aynen Murat beyin dediği gibi herkes çok şey söylüyor kulakları bazı şeylere tıkamak lazım. Biz sınav için değil işi layıkıyla yapabilmek için çabalayalım. Üniversite sınavı gibi birşey değil bu sınav biz bu sınavı geçersek insanların güvenliği için çabalayacağız. En önemlisi Türkiye'de şimdiye kadar hep unutulan kanunlarla işlerimizi yürüteceğiz. Tabi bu arada sınavıda geçelim. Ağustos ayındaki sınava kalmayalım. Haziran ayından sonra Uzman olmaya hak kazanırsak biz şu an çok değerliyiz bence her türlü iş buluruz diye düşünüyorum.

     

   
  Murat KOÇAK bu yazıya teşekkür etti.
 6. eda2

  eda2 Guest

  Murat bey moral desteğiniz için çok sağolun.
  peki bu işi yapabilmek için kendi alanımızda 3 yıl sigortalı bir işte çalışmış olma zorunluluğu mu var?
  bu arada ben mayıs sınavına yetişemedim:( ağustos da gircem sınava

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica