Soru Katlama Büküm Makinası Tırnak Sıkışması

Konu, 'Tekstil Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında cİSG tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. cİSG

  cİSG TÜİSAG Üyesi  Arkadaslar bir tekstil fabrikasında iplik katlama ve bukum islemlerini yapan çalışan parmağını hic olmayacak yere sıkıştırdi. Bu olayin tekrar yaşanmaması icin önlem almak istiyorum. Fakat bulamadim. Öneri ve bilginizden yararlanarak bisi kökten hal etmek istiyorum yardimci olur musunuz. Resim ekleyecegim.20140430_161558.jpg


   
 2. münir

  münir TÜİSAG Üyesi  Öcelikle, o alan boydan boya makinanın çalışmasını engellemeyecek şekilde kapalı olamalı, işci müdahele edecekse, makina kapatılmalı, o bölgenin görünmesi gerekiyorsa örneğin şeffaf plastik ile boydan boya kapatılmalı.Müdahele de bir başka araç veya aparat ile yapılmalı bunun eğitimi verilmeli herşeyden öncede bir iş talimatı hazırlanmalı.
  Öcelikle, o alan boydan boya makinanın çalışmasını engellemeyecek şekilde kapalı olamalı, işci müdahele edecekse, makina kapatılmalı, o bölgenin görünmesi gerekiyorsa örneğin şeffaf plastik ile boydan boya kapatılmalı.Müdahele de bir başka araç veya aparat ile yapılmalı bunun eğitimi verilmeli herşeyden öncede bir iş talimatı hazırlanmalı.

   
  cİSG bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica