Soru : İzmir Depremi Sonrası Karot Analizi Bilgi Ricası (önemli/acil)

uğur tanyeri

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Merhabalar, konu doğru yerde mi bilmiyorum.

Karot analizi yaptırdık, bize aşağıdaki bilgileri verdiler yorumlamadılar. Bu sonuç bize ne ifade ediyor bilmiyoruz
Yardımcı olabilecek konu ile ilgili teknik bilgiye sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum.
1995 yılında yapımı tamamlanmış olan binamızda projede kullanılan beton cinsi B160 olarak görülmektedir.
Yaptırdığımız karot analiz sonucu aşağıdaki gibidir.
1.png

Gazi Demiremir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Binanızın yaşı itibari ile ekonomik ömrünü tamamlamış olarak görünüyor. Karot sonuçları betonunuzun basınç dayanımı hakkında bilgi vermektedir. anlayacağınız dilden konuşacak olursak, bugün izmir bölgesinde kullanılan beton C30/37 betonudur. bu da 38 N/mm2 demektir. yani 5,8,6,9 değerlerinizi veren binanız bugün yapılmış olsaydı en düşük 38 değerini vermek zorunda olacaktı. Beton sonuçlarınız değerlendirildiğinde binanız bu hali ile can güvenliği riski taşımak da kesinlikle oturmayın. ÇOK Riskli

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.