Tartışma : İşyerinde Yılan İçin Hangi Önlemler Alınabilir?

İLHAN-55

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba çalışmş olduğum işyerinde 40 - 50 cm boyunda yılanlar görülmeye başladı. Haşere ilaçlama firması ile görüştüm bina dışına kükürt dökmek gerekir dedi ve uyguladık ama yağmur yağdığında kükürt kayboluyor. Başka çözüm önerisi olan var mıdır ?

ceren çelik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
sarı toz kükurtü biz de denedik Kıbrıs'taki evin etrafına ama etkili olduğunu söyleyemem yılanı kükürtün üstünden geçerken gördüm ben. Yanmış yağ dökmenin daha etkili olduğunu duymuştum...

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Selam, benim çalıştığım bölgede (Afganistan) sürekli olarak görüyoruz. Gerçi şimdi havaların soğuması ile birlikte yavaş yavaş kayboluyorlar.
Ancak bunlarla ilgili olarak benim risk değerlendirmesi ve önlemler konusunda bilgi aldığım bir kaç yabancı kaynağa ait linki aşağıya ekledim.
Türkiye şartlarında neler yapılabilir ?
1) Tarım İl veya İlçe Müdürlüğü ile,
2) Belediye Veteriner Müdürlüğü ile görüşebilir ve yardım alabilirsiniz,
3) Zıraai Zararlılar Mücadele ilaçları satan yerler ile de görüşebilirsiniz.
4) Zıraat Mühendisliğinin alanına daha çok girdiğinden bir zıraat mühendisinden yardım alabilirsiniz.
Ayrıca internet üzerinde rastladığım bir linki de ekleyeyim, bunun üzerinden yürüyebilirsiniz. Yılan Mücadelesi Nasıl Yapılır?
Kolay gelsin.

Snake Safety
Venomous Snakes
Snakes in the Workplace

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.