Isg Uzmanlığı Ve Mühendisliği Aynı Kavramlarmı _?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında ahmetsinankazmali tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Fatih ÖZKAN

  Fatih ÖZKAN TÜİSAG Üyesi  İş güvenliği uzmanı olmanın şartları, iş güvenliği uzmanının görevleri sorumlulukları ilgili mevzuatlarda tanımlanmaktadır. Kimin ne yapabileceği, ne yapamayacağı gayet açıktır. Kimin ne işi yapıp yapamayacağı ile ilgili ahkam kesmek hiç kimsenin hadine değildir.

  Her işi yaparak geçirilen süre ile ulaşılan tecrübe ve yetkinlik arasında doğrusal bir ilişki vardır. Bir diplomayı aldığınızda bu bir başlangıçtır ve o alanda çalıştığınız sürece tecrübe ve yetkinliğiniz artacaktır. Uzmanlıkta da ilgili mevzuatta tanımlandığı gibi C sınıfı, B sınıfı ve A sınıfı iş güvenliği uzmanlıkları vardır. Her uzman her iş yerinin sorumluluğunu alamaz. Sınıfına uygun tehlike sınıfındaki iş yerlerinde görev yapar.

  Bazen 220 saat az gözükebilir. Bazen 2 yıl çok görülebilir. Fakat zaman kavramı görecelidir. Bunun bilinmesi gerekir.

  Daha önceki mesajımda da dediğim gibi; bu sitede gördüğüm iyi niyetli paylaşım ve dayanışma ortamının doğru değerlendirilmesini umut ederek, yarınki sınava gireceklere başarılar dilerim.

  Saygılarımla.


   
  Alisen, mikrop, Aytuğ ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. A. Aytuğ KADIOĞLU

  A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Konu ile ilgili gereksiz mesajlar silinmiştir.

   
  mikrop bu yazıya teşekkür etti.
 3. mikrop

  mikrop TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz..Bakanlığın verdiği sertifikayı almaya hak kazanan herkes İŞ GÜVENLİĞİ UZMANIDIR..Kanunda kimlerin İş güvenlik uzmanlığı olacağı açık ve nettir..İlanlara gelince iş verenlerin tercihi..İster alakalı branş mühendis veya teknik eleman seçer ister secmez..Sonuçta her kesimde yasalara göre iş güvenliği uzmanıdır..

  O yüzden bu boş muhabbetleri bırakın yakışmıyor sizlere..Kimse kimsenin ekmeğini yemez..Herkes nasibini yer..Sen kendini yetiştirmeye bak yeter ki !

     

   
  Alisen ve mustafademir2002 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica