İsg Uzmanı Kamu Personelinin Komşu Olmayan İlde Görevlendirilmesi

Metin Ağbaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar
Bir kamu kurumunda görev yapmaktayım. C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı belgem var ve görev yapmakta olduğum kurum, sorumluluk sahasında bulunan bazı illerde beni görevlendirecek fakat bu illerden bazıları benim görev yaptığım kurumun bulunduğu şehire komşu değiller. OSGB'lerde komşu olmayan illerde eğer şubeleri yok ise hizmet verilemiyor. Bu durum kamu personeli İSG Uzmanı için de geçerli mi?
Teşekkür ederim.

abcdaq

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
kendi durumumdan anlatayım sana, bizimki bölge müdürlüğü ve 5 il sorumluluk sahası,bölge merkezi rize ama ben şu anlık artvinin isg uzmanlığını yapıyorum,içe görevlendirmede sorumlu olduğun illere bakar iş. gel gelelim il müdürlüğündesindir o zaman da komşuluğu bırak başka ilde kuruma bile kolay kolay uzmanlık hizmeti veremezsin

Metin Ağbaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Üstad bizde durum şöyle, kurumum İstanbul'da ama sorumluluk sahasında Edirne ve Kırklareli var. Kurumum beni İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne için görevlendirmek istiyor. Kurumun bulunduğu il İstanbul olduğu için ve Tekirdağ komşu il olduğu için problem yok fakat Edirne ve Kırklareli İstanbul'a komşu il olmadıkları için tereddüt yaşıyoruz. Mevzuatta bununla alakalı bir hüküm var mı? Olumlu ya da olumsuz olarak.

İskender Karpuzcu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhabalar;
İstanbul dışındaki hizmet vereceğin yerler ayrı bir iş yeri ise her biri için İSG KATİP ten içe görevlendirme yapmanız gerekmekte.Yoksa hizmet veremezsiniz.
Ayrı bir işyeri değilde İstanbul merkezden görevlendirmeli ise atama yapmadan sınır komşusu olmasa bile hizmet verirsin, sıkıntı olmaz.Ama dediğim gibi ayrı bir işyeri ise kesinlikle İSGKATİP ten personel sayısı kadar içe görevlendirme yapmalısınız.

Metin Ağbaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hocam İSG-KATİP'den görevlendirmeleri yapıcaz orada mutabıkız. Ancak komşu il olması hususunda İdare OSGB'lerde bulunan hüküm nedeniyle çekince yaşıyor. Konu ile alakalı onları ikna edicek bir hüküm ya da örnek görevlendirme var mı elinizde?
Teşekkür ederim.

abcdaq

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
hocam anladığım kadarıyla kurum bölge müdürlüğü değil mi ? eğer öyleyse sıkıntı yok en uç noktasındaki ile de içe görevlendirme yapabiliyor bölge müdürün

İskender Karpuzcu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hocam İSG-KATİP'den görevlendirmeleri yapıcaz orada mutabıkız. Ancak komşu il olması hususunda İdare OSGB'lerde bulunan hüküm nedeniyle çekince yaşıyor. Konu ile alakalı onları ikna edicek bir hüküm ya da örnek görevlendirme var mı elinizde?
Teşekkür ederim.
komşu ile hizmet verebilme OSGB lerde dışa görevlendirme içindir. İçe görevlendirme ile isteğin ilde iş güvenliği uzmanlığı yada işyeri hekimliği yapabilirsin

Metin Ağbaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
hocam anladığım kadarıyla kurum bölge müdürlüğü değil mi ? eğer öyleyse sıkıntı yok en uç noktasındaki ile de içe görevlendirme yapabiliyor bölge müdürün
Anladım hocam sağolu.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.