isg stajı & sertifikası askıda olan İş güvenlikçiler

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında chemist tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. chemist

  chemist TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar,bildiğiniz gibi mayıs 13 de sınava gireceğiz. Bu sınava girmek için staj gerekiyor . Ama sorun şu ki çok firmadaki İSG müh. belgeleri askıda bu staj için sorun oluyor mu ? Bir çok ark. bu konuda sıkıntı çekiyor ,bakanlıktan dönme söz konusu mu ? bilgisi olan var mı ?

  Cevaplar için şimdiden teşekkürler


   
 2. psychotan

  psychotan TÜİSAG Üyesi

  bende bakanlıga bildirmemiş bir isg uzmanı yanında staj görüyorum .sorun olmaz dediler.

   
 3. mohican

  mohican TÜİSAG Üyesi

  Şayet yasa çıkmış olsa sıkıntı olmazdı,fakat çalışma bakanlıgının iş müfettişlerine geçen ay dagıttıgı bildiride excel formunun sol tarafına halihazırda geçersiz olan belgeler ,sag tarafa ise geçerli kabul ettigi belgelerin alınma yer ve tarihleri yazılı formu görebildim.Bu yasa çıkmadan o stajların kabul edilmesi yasal olarak mümkün olamayacağı için görmemezlikten de de artık gelinemeyeceği belli oluyor.Aslında mahkemeler sebebiyle bakanlıkta zor durumda ki kendi verdigi belgeleri geçersiz saymak ve verilen hakkı geri almak zorunda kalmış oluyor ve bir sürü para ödeyip kursa gidip,sınava girip başarılı da olan arkadaşlar şu an ya işsiz yada bakanlığa güvenip sınava girip aldıkları belgelerle sahtekar muamelesi yaşıyorlar.Birde işin komik tarafı ,belgeleri geçerli olan uzmanların kaç tanesi yıllarca belgesi geçerli sayılıp daha sonra askıya alınan uzman tarafından egitim almıştır acaba :) ? Belgesi şuan askıda olan uzmanların açtıgı yada ders verdigi kurstan egitim alıp şu an geçerli uzman belgesi olan arkadaşlar uzmanlık belgesini hangi uzmandan almıştır ? Tam bir bulmaca ve labirent degilmi :)

     

   
  mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
 4. chemist

  chemist TÜİSAG Üyesi

  bu çok saçma , 2004 -2011 arası tüm isgçilerin belgeleri askıda oluyor zaten bu durumda , o zaman herkes 2011 yılındaki csınıfı belgelilerin olduğu firmalara yönelmeli. ama onlar kaç kişi ? herkes aynı firmada mı staj yapacak?? ne yaptıklarını kendileride bilmiyorlar insanları mağdur ediyorlar. cidden bunaltııcı!!!

   
  mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
 5. dilek

  dilek TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar;
  Temmuz 2011 ititbari ile C sınıfı Uzman olarak çalışmaktayım. Fakat A sınıfının blegesinin askıya alındığı dönemde sözleşmeleri bakanlık kabul etmediğinden dolayı şuanda B sınıfı Uzmanlık eğitimine katılamıyorum ve toplamda 2 yılım kaybolmuş oluyor. Haftaya Bakanlığa gideğim fakat bu konuda gayet netler , Ben ne yapayım? Nasıl çözeceğim bu durumu? Gerçekten mağdurluk bu olsa gerek...

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica