Isg Sözleşmesi Nasıl Yapılır. | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Isg Sözleşmesi Nasıl Yapılır.

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında imramazan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. imramazan

  imramazan TÜİSAG Üyesi  Serbest olarak isg uzmanlığı yapmak istiyorum. Part time olarak çalışabileceğim bir kaç firma var bunlarla nasıl anlaşacağım nasıl bir sözleşme yapacağım bakanlığa gönderilen evraklar nelerdir bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?


   
 2. imramazan

  imramazan TÜİSAG Üyesi

  İSG UZMANI SÖZLEŞME ÖRNEĞİ VE YAPILMASI GEREKENLER İLE ALAKALI BİLGİ ARIYORUM YARDIM EDEBİLECEK YOK MU

   
 3. menbasuyu

  menbasuyu TÜİSAG Üyesi

  Serbest olarak isg uzmanlığı yapamazsın. Bir gelir elde edeceksin ve bunun vergisini vermen gerekecek. Bu işler tamamen yasal yollarla yürüdüğü için başka yollarla bu iş yürümez. Tek çare şirket kurup anlaştığın firmalara hizmet karşılığında fatura keseceksin.

     

   
 4. Bakkal

  Bakkal TÜİSAG Üyesi

  iş guvenliği uzman sözleşme örneği ek-4

   

  Ekli Dosyalar:

 5. menbasuyu

  menbasuyu TÜİSAG Üyesi

  imramazanın demek istediği kendime çalışayım firmalarla anlaşayım ayda gideyim iki gün bi yerde üç gün başka bi yerde çalışayım ve para alayım. Bunu demek istiyon dimi imramazan.
  Bunu yapabilmen için öncelikle şirket kurman lazım. Çünkü bu işler tamamen yasal yollarla işler ve firmaya fatura kesmen gerekecek.

     

   
 6. Bakkal

  Bakkal TÜİSAG Üyesi

  şirket kurmanıza gerek yok kısmı süreli sözleşme imzaladığınız firma size maaş bordrosu düzenlediği için yasallaşmış olur

   
 7. imramazan

  imramazan TÜİSAG Üyesi

 8. ÖmerFaruksvnl

  ÖmerFaruksvnl TÜİSAG Üyesi

  Menbasuyu yanlış biliyorsun şirket kurmak ya da OSGB altında çalışmak zorunda değilsiniz. Bireysel olarakta calisilabiliyor!   
 9. menbasuyu

  menbasuyu TÜİSAG Üyesi

  O konuda tam bi bilgim yok. Yapan arkadaşlar varsa biraz anlatırlarsa seviniriz. Yani SGK'yı kim yatırıyo, anlaşma nasıl yapılıyo, elde edilen gelirin vergisini işveren mi veriyo

     

   
 10. Hasan Çift

  Hasan Çift TÜİSAG Üyesi

  Bağkurlu olan biri yeni bir firma kurmamışsa, çalışacağı firmalarda yine sigortalı olarak görünmesi gerekir mi?
  Böyle birşey mümkün müdür? Mümküne alacağı ücrete mukabil fatura vergi vs olmaz heralde. değil mi?   
 11. RÜSTEM AYDAN

  RÜSTEM AYDAN TÜİSAG Üyesi

  iş güvenliği uzmanlığı sertifikasını yeni aldım çalıştığım iş yerinde kullanmak istiyorum. bunun için sözleşme yapıp il müdürlüğüne bildirmek gerekiyor sanırım. fakatbu sözleşmenin içeriğinde neler bulunması gerekli nasıl bir sözleşme hazırlanabilir bununla ilgili olarak yardım istemekteyim.   
 12. s.ay

  s.ay TÜİSAG Üyesi

  işyerinizde isg katip üzerinden sözleşme yapmanız yeterli aslında. Çünkü bakanlık şu anda firmaların uzman istihdamını isg katip üzerinden denetliyor. sistemde anlaşmanız varsa ve çalıştığınız sürenin primleri yatıyorsa sorun yok.

   
 13. özlem ataş

  özlem ataş TÜİSAG Üyesi

  merhaba, isg katip üzerinden nasıl sözleşme yapılıyor.
   
 14. emreemre

  emreemre TÜİSAG Üyesi

  Vergi dairesine gidip bireysel vergi mükellefi faturası düzenletebilirsiniz. tabi birde kaşeniz olmak zorunda. Rastgele :)

   
 15. s.ay

  s.ay TÜİSAG Üyesi

  Özlem hanım işveren kendi tc kimliknosu ile ve e devlet şifrsi ile isg katip'giriş yapıyor ve sizi atıyor.daha sonra siz aynı şekilde kendi sisteminize girerek sözleşmenizi onaylıyorsunuz.Bu kadar..   
 16. ay_iz

  ay_iz TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,
  Daha öncesine bünyesinde veri kayıt elemanı olarak çalıştığım firma ile bugün iş güvenliği uzmanı olarak bir görüşme yaptım.Fakat kafama bazı konular takıldı sizlerle paylaşmak isterim. Firma kamu kurumlarına(veri kayıt,temizlik ve güvenlik) olarak ihale usulü elaman tedarik etmekte. Tabi her kuruma aynı şirket unvanı ile hizmet vermiyorlar.Ağustos ayı itibariyle 50 kişi ve üzeri olan yerler için bir iş güvenliği uzmanı ve bir iş yeri hekimi ile anlaşma yapmışlar.Benle de 50 nin altında olan iş yerleri için bir anlaşma yapmak istiyorlar.Çalışan personel sayısı her kurumda farklı sayıda misal bir hastanede 20 kişi veri kayıt elemanı, bir hastanede 10 kişi güvenlik v.s. Her gittiğim yer için ayrı bir defter mi tutmam gerekecek benim risk analizi ve değerlendirmesi yapılırken sadece şirkete bağlı çalışan personelin çalıştığı yerler mi dikkate alınacak bilgi verirseniz sevinirim...:)

   
  Muhammed Ali Yalçın bu yazıya teşekkür etti.
 17. Feyzullah GENÇKAYA

  Feyzullah GENÇKAYA TÜİSAG Üyesi

  her kuruma aynı şirket ünvanı ile hizmet vermiyorlarsa farklı naca kodlarına hatta belki farklı tehlike sınıflarına sahiptir. her firma için ayrı ayrı isg katipten sözleşme yapıp, her birine ayrı defter tutman gerekir.

   
  ay_iz bu yazıya teşekkür etti.
 18. Feyzullah GENÇKAYA

  Feyzullah GENÇKAYA TÜİSAG Üyesi

  Nace kodu farklı ise firmada farklıdır, Hizmet kolu da değişebilir. Birinde temizlik ötekinde güvenlik diğerinde yemekhane..vb hali yönetim yeri bir olsa da bakanlık nezdinde birbirinden farklı firma.

   
  ay_iz bu yazıya teşekkür etti.
 19. Arkadaşlar Merhaba,
  Ben de iş güvenliği c sınıfı uzmanı yeni oldum,bu işte yeniyim.
  Bir yerden iş teklifi geldi.Firma taşaeron yani çeşitli firmalara hizmet sunuyor.
  Ben farklı şehirlerdeki firmalara gidip burada risk analizi yapıp,eğitim verecekmişim.
  Her firma için ayrı deftermi tutmam gerekip,ayrı sözleşmemi yapmam gerekiyor ?.onaylı defteri nereden temin edebilirim ?Ayrıca gideceğim firmalar çalışan sayısı 10 kişinin altında olduğu için iş yeri hekimi de olmayacakmış, onaylı defteri nasıl tutacağım bu durumda ?onaylı defteri nereden temin edebilirim ?Bu işte yeni olduğum için aslında önce işi bilen bir uzmanın yanında çalışmak istemiştim.Ama ne yazıkki böyle bir durum da yok.

   
 20. Muhammed Ali Yalçın

  Muhammed Ali Yalçın TÜİSAG Üyesi

  Benimde böyle bir sorunum var. Siz bunu nasıl hallettiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica