İsg Katip Ve Sgk Kayıt Sistemi, Birden Fazla İşyerinde Çalışma

silifke

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar , bir osgb de çalışıyorum. sgk tam yatıyor , isg katipde ise sadece 3000 dk gidiyor. başka bir işyerinde ekatipde kalan dk larımı harcasam sgk ise tam yatsa sorun olurmu ?? sonuçda isg katip e göre 2 işyerinde çalışıyorum.

que

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar , bir osgb de çalışıyorum. sgk tam yatıyor , isg katipde ise sadece 3000 dk gidiyor. başka bir işyerinde ekatipde kalan dk larımı harcasam sgk ise tam yatsa sorun olurmu ?? sonuçda isg katip e göre 2 işyerinde çalışıyorum.
Sigortanız 30 gün yatıryorsa tam zamanlı çalışıyorsunuz demektir kaç saat çalıştığınızın önemi yok. Bu nedenle başka bir yere atama yapamazsınız.

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Atama isg katipten yapılabilir, o süre kadar sigortanızı yatırırlar. Misal ayda 35 gün sigortalı olursunuz. Ama isg katipte tüm sürelerinizle atanmışsanız tabiki olmaz.

Scfb

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bir şey olmaz yapardım senin yerinde olsam, hiç bir işi doğru düzgün olmayan bakanlığı bu kadar ciddiye alma. sonuçta ataman belli geçemiyorsun 11700 ü.

silifke

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İsg katip duyurularda , İSG profesyonelleri bir işyerinde sgk ları tam zamanlı yatıyor ise başka yerde çalışamaz diyor. peki cezası nedir? neye göre belirleniyor.

que

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İsg katip duyurularda , İSG profesyonelleri bir işyerinde sgk ları tam zamanlı yatıyor ise başka yerde çalışamaz diyor. peki cezası nedir? neye göre belirleniyor.
Artik Isg katip atamayi onaylamadigindan zaten mumkun degil diye biliyorum.
ama yine de idari ceza listesine bakabilirsiniz.

Scfb

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu kadar ciddi ise yaptırmasın sigorta, duyuruda doğal hayatın süresinden bahsediyor. 10 yerde tam zamanlı sigortan yatabilir ama atama süren 11700 dakikayı aşamazsın anlamı çıkıyor burdan, sonuçta sigortamız kadar değil atamamız kadar çalışıyoruz. Keyfiyetten yatırabilir sigortamızı. ceza puanına gelince açıp bakmayı bile layık görmüyorum bakanlığa, en yükseği 20 puan. bir yıl içinde siliniyor zaten, yılda 5 kere tespit edilmesi grekli ve 5.den sonra belgeniz askıya alınıyor. yılda denetledikleri uzman sayısını tahmin ediyorsunuzdur.

silifke

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bugün bakanlığı aradım, önümüzdeki günlerde ekatip e güncelleme gelecekmiş,bir işyerinde 30 gün sgk yatıyorsa baska yere kayıt yapamıyacakmışsın. ha yapanlara diyor lafımız yok diyor adam :) sgk ya göre de sıkıntı yokmuş istersen 10 yerden yaptır diyor. , anca diyor şikayt ederler yada bir kaza olur araştırılırsan sıkıntı olabilir diyor ) bunun dayanağı zaten 6331 da varmış ,

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.