Soru : İsg Katip Ve Sgk Hakkında

seyfettin uğuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar,

Bir fabrikada isg uzmanı olarak tam zamanlı çalışmaktayım.(SGK 30 gün , İSG Katip ataması 6000 dk)

Aynı firmanın başka bir ilinde küçük bir fabrika daha bulunmakta ve benim İSG Katip atamam bulunmakta(İSG Katip ataması 1000 dk) ama sigortam yatmamaktadır.

Sorum işte şöyle;

İSG katip atamamın olduğu ama sigortamın olmadığı küçük fabrikada da sigorta yatırılması gerekiyor mu ?

Bu 2 yerin SGK KODları farklı ama işveren ve firma ismi aynıdır.

crn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar,

Bir fabrikada isg uzmanı olarak tam zamanlı çalışmaktayım.(SGK 30 gün , İSG Katip ataması 6000 dk)

Aynı firmanın başka bir ilinde küçük bir fabrika daha bulunmakta ve benim İSG Katip atamam bulunmakta(İSG Katip ataması 1000 dk) ama sigortam yatmamaktadır.

Sorum işte şöyle;

İSG katip atamamın olduğu ama sigortamın olmadığı küçük fabrikada da sigorta yatırılması gerekiyor mu ?

Bu 2 yerin SGK KODları farklı ama işveren ve firma ismi aynıdır.
Kesinlikle sigorta yapılmalı

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
güzel soru bende şöyle sorayım.

2012-2016 yılları arasında bir metal fabrikasında çalıştım.

Bu firmanın garimenkul şirketi ve diğer bir şirketinde de isg katip atamalarımı yaptılar.

Fakat sadece ana fabrika üzerinden sigortam yattı. sgk sicil numaraları farklı olan diğer şirketlerden atama yaplmasına rağmen sigorta girişleri yapılmadı.

Şuan eski firmamın bu yan firmalarına dava açsam sizce kazanırmıyım sonuç ne olur.

İyi çalışmalar dilerim...

Gökhan Yurga

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Sgk Sicil Numarası farklı ise ayrı işletmeler olarak görülür.
Hizmeti ya kendi bünyesinden bir uzman yada Osgb'ler verebilir
Sigortanız yok ise bence sıkıntı olur
(2) İşveren, işyerinde gerekli niteliklere sahip personel bulunmaması halinde birinci fıkrada sayılan yükümlülüklerinin tamamını veya bir kısmını, OSGB’lerden hizmet alarak yerine getirebilir.
İş Sağlığı ve GüvenliğiHizmetleri Yönetmeliği açık bu konuda

murat isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
aynı şekilde çalışma yapan firmalara 4 yıl sonra sigortasız personel çalıştırmaktan cezalar geldi.Yanlış bilmiyorsam her ay için cezası, asgari ücret (bürüt)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.