Soru : İsg Katip C Uzmanlıktan B Uzmanlığa Geçiş

Ali Toprak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar 29 Nisan sınavı ile birlikte C sınıfından B sınıfına yükseldim. Osgb de çalışıyorum C sertifikam pasif durumda B sertifikam aktif gözüküyor. Firmalara tekrar atama yapmam gerekiyor değil mi ?

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
evet

semih10

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
tekrardan atamaya gerek var mı? c sınıfı olarak tehlikeli sınıftaki bir işyerine hizmet veriyordum, benim b sınıfına yükselmem hizmet verdiğim firmaya tekrardan atama yapmama gerek var mı ki?

uzmknn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Evet sözleşmeyi yenilemeniz gerek. zaten eskisi belli bir süre pasif duruma düşecektir.

semih10

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
tekrardan atamaya gerek var mı? c sınıfı olarak tehlikeli sınıftaki bir işyerine hizmet veriyordum, benim b sınıfına yükselmem hizmet verdiğim firmaya tekrardan atama yapmama gerek var mı ki?

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Semih Bey. Evet var. Çünkü C sınıfı sertifikanızın numarası başka B sınıfı sertifikanızın numarası başka. B sınıfı sertifikanızın işlemesi için onunla sözleşme yapmalısınız. C ile yaptığınız sözleşmeyi iptal edip B ile yeniden sözleşme yapın.
İyi çalışmalar...

Ali Toprak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Gamze hanım tekrar atama yapmazsak herhangi bir zarar görür müyüm

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Gamze hanım tekrar atama yapmazsak herhangi bir zarar görür müyüm
Ali Bey yeni sertifikanız ile atama yapmazsanız şöyle bir zararınız olur. B sınıfı sertifikanız işlemeyeceği için, A sınıfı sınavına girmek istediğinizde o süreler B ile çalışma sürenizden sayılmaz.

semih10

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Semih Bey. Evet var. Çünkü C sınıfı sertifikanızın numarası başka B sınıfı sertifikanızın numarası başka. B sınıfı sertifikanızın işlemesi için onunla sözleşme yapmalısınız. C ile yaptığınız sözleşmeyi iptal edip B ile yeniden sözleşme yapın.
İyi çalışmalar...

Merhaba Gamze Hanım,

Sistemin bunu güncelleyememesi çok anlamsız bir durum ve eksiklik olduğunu düşünüyorum. Sistemin kendi içinde güncelemesi olup sözleşme çıktılarını alıyor olman yeterli olması lazım. Tabi mevcut durumda başka yapabilecek bir durumda şuan için malesef. İlginiz için teşekkür ederim.

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Gamze Hanım,

Sistemin bunu güncelleyememesi çok anlamsız bir durum ve eksiklik olduğunu düşünüyorum. Sistemin kendi içinde güncelemesi olup sözleşme çıktılarını alıyor olman yeterli olması lazım. Tabi mevcut durumda başka yapabilecek bir durumda şuan için malesef. İlginiz için teşekkür ederim.
Ama bunun handikapları olabilir Semih Bey. Belki siz aynı işyeri ile devam etmeyeceksiniz ya da işyeri sizinle devam etmeyecek ama sistemde sözleşmenizi güncellenmiş olacak. Bunun gibi negatif yanları da olabilir.

semih10

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
O zaman iki taraftan biri sözleşmeyi zaten direkt iptal edebilir Gamze hanım.

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Ali Toprak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba Gamze Hanım,

Anladım Gamze hanım sağolun bir sorum daha olacak. Sertifikam pasif olduğu için firmalarımdan sorumlu olmaya devam eder miyim ?

madenci5

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba. Ben C sınıfından B'ye geçtiğimde, çalıştığım az tehlikeli firma ile yazılı sözleşmeyi yeniledik, ama İSG Katip'den değiştirmemişiz. şekilde devam etmiş. Bugün İSG-Katip'e girdiğimde, 16 Haziran 2017'de bilgim dışında ve hiç bir uyarı mesajı gönderilmeksizin sözleşmemin İSG-Katip tarafından iptal edildiğini gördüm. Sayın yöneticilerimize iki sorum olacak;
1- İSG-Katip'in hiç bir bildirimde bulunmadan sözleşme feshetme yetkisi var mı? Sadece onay mercii değiş mi?
2- Bilgimiz dışında sözleşme iptal tarihini müteakip geçen 3.5 ay firmam İSG Uzmanı çalıştırmamış görünüyor. Ancak, ne onlara, ne de bana bildirimde bulunulmadı. Firmam açısından bir olumsuzluk yaşanabilir mi? Yanıtınızı bekliyorum.
Teşekkürler...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.