Soru : İsg B Sınıfı Yeni Mezun Olacağım Ama?

Faruk telli

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İyi günler.
İnşaat müh mezun oldum ytü isgden yuksek lısans yapıyorum bıtırınce dırek B sınıfı isg sınavına girecegım ama nerler bılmem gereklı bılmıyorum.B sınıfı olanlardan bu konuda yardım ıstıyorum neler ogrenmelı hangı kanunları bılmem gereklı gıbı...sımdıden tesekkurler

Önder Ak

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
4857 ve 6331 sayılı kanunu iyi bilmeniz gerekiyor. 6331 sayılı kanuna bağlı bir çok yönetmelik var. Bunlarada hakim olmalısınız. Hepsini okuyup önemli kısımları not çıkartırsanız bir nevi sınava da hazırlanmış olursunuz çünkü sınavda da bu yönetmelik ve kanunlara dayalı. 5510 sayılı sosyal sigortalar kanunu da var. Bunların dışında sahadaki uygulamaları bilmek özellikle risk değerlendirme örneklerini incelemek gerekiyor. Acil durum eylem planlarının hazırlanması v.s gibi konularada göz atabilirsiniz. Çalışmak istediğiniz sektördeki uygulamalrı da araştırabilirsiniz. Çünkü sektörel bazda her şey değişmekte. İyi çalışmalar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.