İş veren ile konuşmak?

Emre DEDE

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar bir çoğumuz belgelerimizi yeni alıyoruz. ya daha önceden bu işi ucundan kıyısından tutarak yapıyorduk yada yeni yeni başladık artık belgelerimizi almamıza ramak kaldı :) ve iş veren ile sözleşmelerimizi yenilememiz gerekecek.
İş veren ile nasıl bir konuşma yapmalıyız bu işin ehemmiyetini önemini anlatmalıyız ki bize gereken değeri versin (zannetmiyorum) ve bunun yanı sıra kendimizi gösterelim istediklerimizi, olması gerekeni, bu işin ne denli ağır bir iş olduğunu, ne denli büyük bir taşın altına elimizi koyduğumuzu gösterelim.
Açıkçası uzun zamandır bunu düşünüyorum ve bir şeyler karalamaya çalışıyorum ama netice pek bir vahim. Eğer varsa böyle bir düşünceniz burada konuşabilirsek çok iyi olacağını düşünüyorum.

akyol muhammet

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ben aynı işyerinde yapmayı düşünmüyorum.
Çünkü aynı maaşla yaptığım işin yanında ek olarak isg uzmanı olacak gibi duruyor.Bundan dolayı belgeyi söylemek istemiyorum
Ayrıca zaten bir osgb ile anlaşmamız devam ediyor.

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
eğer çalıştığımız firmada uzmanlık yapacaksak,önceki işlerimizin yükünü üzerimizden almalılar diye düşünüyorum..kendi adıma,hem talaşlı imalat bölüm şefliği ve uzmanlık yapmam istenirse,ücret konusu gündeme gelir..ben ikisini birarada yürütebileceğime inanıyorum ama herşeyin bir bedeli olmalı bence...bunu işverenle açıkça konuşmak gerekir...

isgisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
iş veren senin tüm yeteneklerini kullanmak için para ödediğini düşünen bir sistemin parçasıdır. dolayısı ile İSGU vereeği paranın % sana vermesini ve daha karlı olacağını söylersen istediğini rahat alırsın.

sukru_ozgur

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar ,ış güvenliği uzmanı olarak aynı işyerinde devam etmek isteyen arkadaşlara önerim şudur.iş güvenliği uzmanı olarak işçi sayısı ve tehlike sınıfına bağlı olarak 4-7 işletmeye hizmet verebileceğini ,bu şekilde ortalama maaşının 3000-5000 liraya gelebileceğini ifade etsinler.Bu şekilde açık açık konuşup işverenin kendisine 2 görevi yapması halinde ne maaş verebileceğini öğrenmek istesinler.Son olarakda haftada 1 gün gelecek ,uzmanla sürekli işyerinde bulunacak uzmanın olası iş kazaları ve meslek hastalıkları açısından işveren ve işyeri risklerini azaltma avantajını ilave etsinler.Eğer işveren olumsuz cevap verirse zaten orada çalışmak o uzman için tatminkar olmayacaktır.olumlu cevap verirse hem maaşda önemli bir atış hemde işyerinde itibar ve kariyer artışı elde edebilirler.Ancak yukardaki düşünceler benim fikrimdir.Ev geçindiren arkadaşların kendi açılarından düşünceleri ayrıntılı gözden geçirmelerinde yarar var.Sonra kimsenin günahını almak istemem.

Şükrü ÖZGÜR
Metalurji mühendisi
C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı (belge bekliyorum)
Lead Auditor (QMS_EMS_OHSAS_FSMS)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.