Soru : İş Sağlığı Ve İş Güvenliği Okumak İstıyorum

Umutcan Taşkesen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
merhaba bildiğiniz üzere Ünüversite tercihleri başladı ve bitmek üzere ben iş sağlıgı ve güvenliği okumayı çok istıyorum ama bu iş hakkında kötü yorumlar var ileride okursam bu işten ekmek yiyebilirmiyiiiim eğer okursam C uzamlıgından b uzmanlığına geçip kalmak istıyorum yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Umutcan Taşkesen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Yardım edecek kimse yokumuuu ??

Moderatör tarafında düzenlendi:

Burak Durgun

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu bölümden mezun oldum. Öncelikle şunu bil; sen her ne kadar bu mesleğin bölümünü okusan da seni hiçbir zaman beğenmeyecekler, küçük görecekler. Aslında bu bölüm mezunları çok iyi iş yapar ama sağ olsun devlet önüne gelen herkese uzmanlık hakkı verdi ve bölümü başlamadan bitirdi. Ve de çok saçma bir şekilde bu insanlar tekniker (okullu) ünvanı da alıyorlar ki bu yasal değil. Anlayacağın gibi başka bir seçeneğin varsa hiç girme ama yoksa yaz derim. Lakin umutların çabuk biter. Aklına takılan ne varsa cevaplarım. Dersler bana hiç zor gelmemişti ama çok fazla bilgi var her daim okuman ve ders çalışman lazım ki iyi bir uzman olabilesin.

Aras Kocatepe

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Çok istiyorsan oku bence herhangi başka bir meslekte iş bulacağının da garantisi yok ornegin öğretmen olsan hemen is bulabilecek mısın?
Tip falan okursan işsiz kalmazsin onun dışında cogu mesleğin iş garantisi yok mezun olunca yine sıfırdan başlayıp ders çalışmak KPSS vs sınavlara girmek gerekiyor
Şu da var bu nü meslek diger mesleklerden daha fazla meslek sorumluluk isteyen bir meslek gözün hep acik olmalı kapattığın an bir kaza olur da ihale sana fatura edilirse gözünü cezaevinde acarsın boyle anlatıyorum diye senin sevkin kırılmasın bu tip olaylar senin basına gelecek diye bir kaide yok sadece meslekte var olan riski göz önüne sermek istedim.
En Bastada dediğim gibi çok istiyorsan okumalısın o onu dedi bu bunu dedi diyenlere bende dahil bakarsan yol alamazsın kendi kararını kendin ver en azından pişman olursan da kendine kız suçlu aramamış olursun yolun acik olsun kardeşim.

Umutcan Taşkesen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Çok Sağolun yardımlarınız için Benım amacım b serıtfasına kadar gelmek futbol oynuyorum Allah kısmet ederse 2 iş birden devam ettirmek istıyorum sıkıntı çekmemek için

Aras Kocatepe

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Çok Sağolun yardımlarınız için Benım amacım b serıtfasına kadar gelmek futbol oynuyorum Allah kısmet ederse 2 iş birden devam ettirmek istıyorum sıkıntı çekmemek için

Rica ederim B. Den daha üstü A. Onu da alabilirsin hayırlısı olsun

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.