Soru : İş Sağlığı Ve Güvenliği Tezsiz Doktora Programı Yok Mu?

Okan Bostan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Herkese merhaba, malum pandemi nedeniyle yaklaşık 2 yıldır işsizim. Y.Lisans ile B Sınıfı oldum Aralık 2018 sınavını geçtim. O zaman C olarak çalıştığım için B belgemi aktif etmedim. İşten çıkınca Ağustos 2019'da (Ağustos sonu) aktif ettim. Belge 2 yıldır boşta ve şimdi işe girsem 3 yıl sonra yenilemem gerekecek. Ben de bunun yerine A olarak yenilemeyi daha cazip görüyorum. Y.Lisansımı tezsiz yapmıştım. Varsa doktoramı da böyle yapmak isterim. Tezsiz doktora yapılabilinecek okullar hangileridir? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

NOT : Hangi başlık altına açabileceğimi bilemediğimden buraya açtım. Yanlış yaptıysam lütfen silmeyin, doğru yere taşıyın.

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Hali hazırda TEZSİZ Yüksek Lisans bitirenler için, TEZSİZ Doktora eğitimi yok.
Ancak her an herşey değişebiliyor. Mevzuat değişikliklerini takip etmek lazım.
Devlet ve Özel Üniversiteler ile görüşmek, takip etmek lazım. Hani "TEZSİZ DOKTORA EĞİTİMİ" ne zaman açılacak?, açılabilir? diye.
Hangi üniversiteler? ve daha detaylı olarak doktora eğitimi bilgisi için bu linke göz atabilirsiniz. Doktora Eğitimi Veren Üniversiteler

Mevcut durum TEZLİ Yüksek Lisans bitirenler için, Doktora eğitimi var. YÖK Yasası

Okan Bostan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Hali hazırda TEZSİZ Yüksek Lisans bitirenler için, TEZSİZ Doktora eğitimi yok.
Ancak her an herşey değişebiliyor. Mevzuat değişikliklerini takip etmek lazım.
Devlet ve Özel Üniversiteler ile görüşmek, takip etmek lazım. Hani "TEZSİZ DOKTORA EĞİTİMİ" ne zaman açılacak?, açılabilir? diye.
Hangi üniversiteler? ve daha detaylı olarak doktora eğitimi bilgisi için bu linke göz atabilirsiniz. Doktora Eğitimi Veren Üniversiteler

Mevcut durum TEZLİ Yüksek Lisans bitirenler için, Doktora eğitimi var. YÖK Yasası
Teşekkür ederim. Bence tezsiz y.lisans yapmadan tezsiz doktoraya başvuru yapılamaz gibi bir kuralla açılırsa çok iyi olur. Hem işinde uzman birçok kişi beklemeden A Sınıfı sınavına girer hem de piyasadaki açık kapanmış olur. Tabi ki de olumsuz yönleri olacaktır. Sadece A Sınıfı sınavına girebilmek için mantıklı olabilir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.