Soru : İş Makineleri (kepçe,ekskavatör) Periyodik Kontrol Formu Lazım

ebru cerrah

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Arkadaşlar bana acilen bu formlardan lazım elinde olan varsa paylaşabilir mi?

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bir tane yükledim, bir bakın, en azından kendi firmanıza ait kontrol listesi oluşturmakta fikir verebilir

Ekli dosyalar

• Harfiyat makinaları kontrol formu.doc
    76 KB · Görüntüleme: 1,676

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bir tane de MEGEP İş makineleri Bakımı Ders Kitabını ekleyeyim

viskozite

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Bir tane de MEGEP İş makineleri Bakımı Ders Kitabını ekleyeyim
çok sağolun tolga bey ben bunu tüm hafriyat makineleri için kullanabilir miyim?eskavatör,kepçe mesela?

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
çok sağolun tolga bey ben bunu tüm hafriyat makineleri için kullanabilir miyim?eskavatör,kepçe mesela?

Bence, öncelikle MEGEP kitabını bir okuyun lütfen. Kontrol listesi hazırlarken, ben öncelikle elimdeki dokümantasyonu incelerim, varsa mevcut kontrol listesinden maddeleri kontrol ederim. Uyumsuz ya da işlevsel olmayanları kontrol listesinden çıkartırım.
Sonuç olarak, eklenen kontrol listeleri (checklist)'nin üzerinde kullanacağı ekipmanlara uygunluğunu değerlendirmek gerekir. Çünkü bütün iş yerleri parmak izi gibidir. Hepsinin kendisine has özellikleri vardır.
Benim önerimi sorar iseniz, bunların üretici firma/servis firmaları ile iletişime geçin. Gelsinler, periyodik kontrolleri yapsınlar. Bu arada onlara hazırlamış olduğunuz GÜNLÜK ve HAFTALIK Bakım kontrol formlarını gösterin, bilgi paylaşımı yapın Bakım şefiniz/formeniniz ile birlikte, formların uygunluğunu ve güvenilirliğini sağlayın, sonrasında verin operatörlere kullansınlar. Acil bir durum olmadıkça -ki olur ise zaten operatör anında size bilgi verir- periyodik olarak bu formları inceleyip değerlendirin (Günlük formlar 8 nci günde, Haftalık formlar her ayın başındaki ilk gün).

Raskoln

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

Ekli dosyalar

• İş Makineleri.pdf
    2.6 MB · Görüntüleme: 1,137

Raskoln

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İbrahim bey, teşekkür ediyorum. Ben ekledim diye mesaj bile yazmışım ancak, eklemeyi unutmuşum :) İlginiz ve yardımınız için teşekkür ediyorum

Rica ederim , iyi çalışmalar...

Mehmet ali artunca

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar bana acilen bu formlardan lazım elinde olan varsa paylaşabilir mi?
Banalda acil lazım arkadaşım ulaşabildiysen yollayabilir misin teşekkürler mail adresim : ***KESİLDİ*** tekrar teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.