İş Kazası Sonrası ?

Murat Ocak16

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Herkese iyi çalışmalar,

İşçinin eline kıymık batması sonucu hastaneye götürüldü ve tedavisine başlandı, bu kazadan sonra işverenin yapması gereken bildirimler süreçler nelerdir?

Burak Bilen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hastanede iş kazası olarak geçtiyse (bazen iş kazası diye geçilmediğinden yazıyorum) 3 iş günü içinde işveren SGK'ya bu iş kazasını bildirecek. İşverenin başka bir görevi yok. Bundan sonra iş kazası raporunu siz oluşturup kök neden analizi yapacaksınız. İş kazası sonrası eğer risk değerlendirmesinin revize edilmesi gerekiyorsa (yani kök neden analizi sonucu risk değerlendirmesinde buradaki kök nedenlerden biri yoksa bununla ilgili bir madde risk değerlendirmesine eklenerek revize edilmelidir) bu yapılmalıdır. İş kazası sonrası toolbox benzeri bir eğitim veya tamamen iş kazası ile ilgili olacak şekilde bir eğitim verilebilir. Ayrıca bu iş kazasında maddi bir hasar da varsa iş kazası geçiren personele uygunsuzluk bildirimi de yazılabilir.

Murat Ocak16

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Hastanede iş kazası olarak geçtiyse (bazen iş kazası diye geçilmediğinden yazıyorum) 3 iş günü içinde işveren SGK'ya bu iş kazasını bildirecek. İşverenin başka bir görevi yok. Bundan sonra iş kazası raporunu siz oluşturup kök neden analizi yapacaksınız. İş kazası sonrası eğer risk değerlendirmesinin revize edilmesi gerekiyorsa (yani kök neden analizi sonucu risk değerlendirmesinde buradaki kök nedenlerden biri yoksa bununla ilgili bir madde risk değerlendirmesine eklenerek revize edilmelidir) bu yapılmalıdır. İş kazası sonrası toolbox benzeri bir eğitim veya tamamen iş kazası ile ilgili olacak şekilde bir eğitim verilebilir. Ayrıca bu iş kazasında maddi bir hasar da varsa iş kazası geçiren personele uygunsuzluk bildirimi de yazılabilir.
teşekkür ederim Burak Bey

Murat Ocak16

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Hastanede iş kazası geçmediği dense dahi SGK İş Kazası bildirimi yapmayı/yaptırmayı ihmal etmeyiniz. 3 işgünü içinde bildirim yapılmalıdır.
Mutlaka bildirim yapılacak teşekkür ederim Kübra Hanım

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.