Tartışma Iş Güvenliği Uzmanlığından Beklentiler Neler?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında AKIN ÇOBN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. AKIN ÇOBN

  AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi  şu anda piyasa o kadar berbat ki, işten anlamayanlar çerez parasına rd yapıyorlar... senden 5, ondan 10.. Ve en acıklı tarafı da, sana rd yaptıranların "bak karşı taraf 5 istiyor, bari sen kazan " diyerek efevari bir tavır takınmalarına şahit olmak.. şu anda çalıştığım ve daha önce beni işe almayan OSGB, "işten anlamayan" ticari zekaya (!) sahip insanlar tarafından oluşturulmuş, ve o adamlar dışarıdan uzman ve hekim çalıştıran kişiler... Düşünebiliyor musunuz, işten anlamayan, Uzmanlığın "U" sundan anlamayan kişiler iş başında.. üstelik bu şirkete "iş"bulan %10-15 komisyonla çalışan asalaklar... İşin başındakiler bunlar.. Tabii şimdi hepsi tasviye edilmiş ve İş baş müfettişi eşliğinde tekrar "işten anlayan" ekip kuruldu ve biz o "çerez parasına" anlaşılan işlere gidiyoruz.. Ya biz feshediyoruz, ya da fiyat artırıyoruz.. Ya ne rezillik.. BuOSGB"lere çeki-düzen verilmesi şart oldu..
  Hiç mi bu "sahte uzman" ların payı yok.. Ohhhhh ne ala.. Al diplomanı, ver kiraya... 1000 tl ye, 1500 tl ye.. Yan gel yat.. ek gelir.. Bence bu yan gel yatların en rahat edecekleri yerler hapishaneler.. Ne para derdi var ne pul..
  Milletin derdi "yükselme" sınavlarında.. sen bi sahaya in, bi yaptığın işin "ne kadar büyük sorumluluk gerektirdiğini " gör.. sonra, istesen de belgeni kiraya vermezsin..
  Kusura bakmayın ama bizi "biz" mahvettik.. Kazanan 100 bin kişiden kaçımız sahada.. Kimimiz emeklilikte yaparız gözüyle bakar, kimimiz masabaşı işi gözüyle bakar, kimimiz "dostlar bizi alışverişte görsün" gözüyle bakar.. İşin en matrak tarafı ise, yüksek paraların havada uçması.. yahu daha 1 sene öncesine kadar "hiçbişey"ken, bir anda C oldun, primle yükseldin A veya B oldun...Neyin havasını atıyorsun, formlarda yazan arkadaşlara bir bak, "etiketi" C sınıfı ( b veya a), soruyorsun "uzmanlık işini yapıyor musun?" diye.. "yok yapmıyorum, düşünmem, belki ilerde...vs..." O zaman neden aldın bu belgeyi canım arkadaşım.. Emekli olunca mı yapıcan, kiraya mı vericen... neden benim payımı daralttın...

  Bu işi masa başı işi sananlar, belgesini kiraya verenler, bir zahmet adreslerini bildirsinler ki ileride temiz çamaşır filan götürürüm insanlık namıma...


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica