Iş Güvenliği Uzmanlığı Belge Sorgulama | Sayfa 5 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Iş Güvenliği Uzmanlığı Belge Sorgulama

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında Orkun ULU tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Keopseti

  Keopseti TÜİSAG Üyesi  Yetkili kiş ile görüşmemde 5000 kişiden fazla kişinin sınavı kazandığı bunlardan hergün en fazla 100 kişininkini incelemeye aldıkları söylendi.
  Yani 5000/100=50 Gün yapar. Benim evraklarım en altta ise yani 50 iş günü sonra inceleyecekler.
  5000 kişi sınavı kazanmış. Yeni işsiz lisanslı ordusu kurulacak ilerde :)
  Bizi bu hale düşürünler utansınlar...
  Bu yıl üniversite kontenjanları %20 arttırılmış... Gelecekte aramıza işsiz %20 lik bir mühendis ordusu daha katılacak ne güzel


   
 2. Ufuk SAĞLAM

  Ufuk SAĞLAM TÜİSAG Üyesi

  o zaman tamamen formalite mi yani bu iş

   
 3. EZEL YILDIRIM

  EZEL YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,
  "Aradığınız kriterlere uygun kayıt bulunamadı!" ibaresi ne anlama geliyor bilginiz var mı? Aralık 2011'de almıştım belgemi.

     

   
 4. Volkan Pirik

  Volkan Pirik TÜİSAG Üyesi

  Orkun Bey;
  öncelikle merhabalar, bahsettiğiniz bu belgeler matbu formlar mı yoksa biz birer dilekçemi yazıyoruz? Elinizde bu dilekçelerin örnekleri varsa bana mail atarmısınız? Bu belgeler bağımsız olarak ISG uzmanlığı yapmak için gerekli belgeler midir?
  volik58@gmail.com

   
 5. Orkun ULU

  Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

  belge sorgulamanız 13 mayıs sınavına gırenler ıcın gecerlı

     

   
 6. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  Belgeniz onaylanmak için imzaya sunuldu. :)

   
 7. taylantalu

  taylantalu TÜİSAG Üyesi

  Buket Hanım sizin evraklarınız ne zaman ulaştı
   
 8. coldblu

  coldblu TÜİSAG Üyesi

  Belgeniz postaya verildi.:cem:   
 9. ilkay Kıran Öztürk

  ilkay Kıran Öztürk TÜİSAG Üyesi

  belgem bugün ulaştı.. eğitim kurumuna gelmiş.

     

   
 10. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  25 haziran da kargo teslim edilmiş :)   
  taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
 11. taylantalu

  taylantalu TÜİSAG Üyesi

  Teşekkürler Buket Hanım , arkadaşlar mümkünse sorgulamada belgeleri kargoya verilmiş yada imza için bekliyor diye yazanlar ,hangi tarihte bakanlığa evraklarının ulaştığını yazabilir mi , bu şekilde tahmini olarak elimize ulaşabilceği tarihi belirlemiş oluruz   
 12. İ.Z.Düşüm

  İ.Z.Düşüm TÜİSAG Üyesi

  " Lisans/Ön Lisans Diplomasının veya Mezuniyet Belgesinin noter, ilgili üniversite veya eğitim kurumundan kurallara uygun olarak onaylatılmış suretini - Aslı Gibidir, Eğitim Kurumu ve Sorumlu Müdür kaşeleri basılmış ve Sorumlu Müdür tarafından imzalanmış - gönderiniz." Arkadaşlar benim sorgu hücremde bu yazıyor. Eğitim kurumu onaylamamış. kendileri bize gelen mailde bu bilgi yoktu diyor. Ben İzmir " Ergon " dan eğitim almıştım. Bu sorunla başka karşılaşan arkadaş var mı? Varsa ilave evrak gönderdiğimizde sonradan çıkan ücreti ödemek gerekecek mi acaba?


   
 13. okko

  okko TÜİSAG Üyesi

  vay arkadaşım ne işlem süreciymiş halen öle yazıyor
   
 14. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  22 gün oldu göndereli.. hala işlemde bekliyor benim belge...ikinci sınav geldi,belge yok piyasada....:hayır:...

   
 15. izmir

  izmir Guest

  Aynı sorun bende de var. Eğitimi bende ergondan aldım. Aslı gibidir kaşeli imzalı örneği hemen bir ön dilekçe ile yolladım. Evrak Bakanlığa 10 temmuzda ulaştı ancak hala bir ses seda yok... İlk evraklarım 20 haziranda bakanlığa ulaşmıştı oysa..... Dilerim bu gecikme pahalıya mal olmaz bize.......   
 16. Orkun ULU

  Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar belgenizi almadan bu kadar sabırsızlanıyorsunuz da sözleşmenizi gonderdıgınızde ve onun onaylanması ıcın gecen surede ne yapacaksınız :D:D:D

  revlendirme belgesi ve sözleşme
  MADDE 13 – (1) İSGB’lerde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi durumunda bu kişilerle işveren arasında; OSGB’lerden hizmet alınması durumunda OSGB ile işveren arasında; OSGB’lerde çalışan işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli ile OSGB arasında sözleşme imzalanır.

  (2) Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları için görevlendirme belgeleri düzenlenir.
  (3) Sözleşme ve görevlendirme belgeleri üç nüsha olarak düzenlenir. Nüshalardan biri işverende, biri OSGB’de kalır, diğer nüsha bildirimle ilgili diğer kanunlardan doğan yükümlülükler saklı kalmak kaydıyla beş iş günü içinde işveren veya OSGB’lerce Bakanlığa gönderilir. Sözleşmeler, Ek-3, Ek-4 ve Ek-5’teki örneklerine uygun olarak düzenlenir. Gerekli şartları taşıması halinde elektronik ortamda gönderilen sözleşme veya görevlendirmeler üç işgünü içinde, diğerleri en geç on beş işgünü içinde Bakanlıkça onaylanır. Sözleşme veya görevlendirilmeleri onaylanmayan işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yapamazlar.
  (4) İşyerinin çalışanı olan iş güvenliği uzmanına, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmaları yaptığı süre içinde başka görev verilemez.
  (5) Üçüncü fıkrada belirtilen sözleşmelerin feshi halinde, durum hizmet alan tarafından beş işgünü içinde Bakanlığa bildirilir. Görevlendirme zorunluluğu bulunanların yerine otuz gün içerisinde aranan niteliklere sahip personel görevlendirilmesi ve Genel Müdürlüğe bildirilmesi zorunludur.

   
 17. İ.Z.Düşüm

  İ.Z.Düşüm TÜİSAG Üyesi

  Benimde 22 haziranda ellerinde olmuştu Canan Hanım. Peki sorgulama sistemindeki uyarı yeni evrakı gönderdiğinizde düzeltildi mi? Çünkü adamlar telefonlarıda açmıyorlar bir soru bile soramıyoruz. Klasik devlet tavrı hizmet verdiklerini umursamayan :(((

   
 18. izmir

  izmir Guest

  sorgulamada evrak henüz düzeltilmedi.... bende beklemedeyim...
  telefonla ulaşıp bilgi alacak olursam burda da ileteceğim......

   
 19. buketdemir

  buketdemir TÜİSAG Üyesi

  Belgeniz postaya verildi.:D 25inde ulaşmıştı ellerine belgelerim :)

   
 20. Nurdan DAHİ

  Nurdan DAHİ Banned

  benimki 27 sinde ulaşmıştı haala işlem görecek :(

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica