İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI SÖZLEŞMESİ

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında akincaylak_35 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. akincaylak_35

  akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi  1)FABRİKAYLA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SÖZLEŞMESİ YAPILMASI FABRİKAYA AYRI BİR KÜLFET GETİRİR Mİ?
  2)SÖZLEŞME SADECE İMZA YETKİSİ VERİLECEK UZMANLARLA MI YAPILIR?
  3)İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIK SÖZLEŞME YAPILMAMASI HALİNDE(SİGORTA YATMAKTA) C`DEN B`YE GEÇİŞ SÜRESİ OLAN 3 YILLIK SÜRE BAŞLAR MI?

  BUNLAR AKLIMA TAKILAN SORULAR YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..


   
 2. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  1-akın bey,fabrikaya elbette maddi yük getirecektir ancak iş güvenliği uzmanı sayesinde önlenen kazalar sebebiyle bir de kazanacaklarını düşünün..iş kazalarının görünür ve görünmez maliyetler olayı..hatırladınız mı??;)
  2.sorunuzu tam olarak anlamadım..
  3-iş güvenliği uzmanı olarak sözleşme yapılmaması halinde belgeniz işlemez..çünkü yapılan sözleşmeyi bakanlığa göndereceksiniz..sigorta yatsın sadece emeklilikte faydası olur..B sınıfına geçmeye değil...

   
 3. Volkan ERDEM

  Volkan ERDEM TÜİSAG Üyesi

  C'den B'ye geçmek için geçirilecek sürede, sadece bir iş yeri ile 12 Saat + İş başına 5 dakika sözleşme yeterli midir ? Yoksa geçecek tüm yıllarda her ay 30'ar gün sigortamı yatması gereklidir. Bilgi sahibi arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

     

   
 4. HüseyinK

  HüseyinK TÜİSAG Üyesi

  Peki A Sınıfı uzman danışmanlığında Ağır ve Tehlikeli İşler Kapsamında ÇOK TEHLİKELİ bir fabrikada C sınıfı uzman olarak çalışıyorsak ( sözleşmeyle beraber ) bunun bir hükmü varmıdır acaba? Yani belgemiz işliyor demek midir?

   
 5. akincaylak_35

  akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

  külfet getirir mi derken sözleşme yaptık sözleşme yaptığımız için fabrikanın çasgem ücret ödemesi gerekir mi.böyle bişey yok diye biliyorum.
  2)şimdi ben uzmanım ve sözleşme yaptıkları zaman imza yetkisi vermiş olurlar mı?

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica