İş Güvenliği Uzmanı Görev Tanım Formu

Konu, 'İSG Prosedürleri' kısmında A. Aytuğ KADIOĞLU tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Nurdan DAHİ

  Nurdan DAHİ Banned  Bana sorarsanız personel sorumlusu kurulun sekreteri olmalıdır, neden uzmana kurul sekreterliği görevi verilmiştir bunun anlamı nedir onu düşünmek gerekir... zaten bir sürü dökümantasyonla uğraşıyoruz... bi mantığı vardır heralde deyip geçmek istiyorum....


   
 2. A. Aytuğ KADIOĞLU

  A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Kurulun sekreteri uzmandır evet, sebebi de konuşulan konuların çarpıtılmadan deftere işlenebilmesi. Fakat işveren vekilliği konusunda ısrar ediyorum :) Eğer işverene bağlı değilsek, arada başka bir yönetici, amir-memur varsa zaten iş yaptıramayız. Birşeyi netleştirelim, işveren varken vekillik olmaz :) onun olmadığı zamanlarda vekillik olur. İşveren vekili olmayı da çok muhteşem bir title gibi düşünmeyin. Yine de gerekli birşey olduğunu da unutmayın.

   
 3. A. Aytuğ KADIOĞLU

  A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Personel sorumluları genellikle patronun 1 numaralı adamlarıdır ;) Bu yüzden olabilir kanımca.

     

   
 4. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi

  Ah ah o kadar şanslısınız ki çizgi çekeceğiniz bir defteriniz var ben de o da yok :) 4 aydır almıyorlar

   
  Nurdan DAHİ ve Aytuğ bu yazıya teşekkür etti.
 5. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  dilek hanım,kurul defterini kendiniz word da hazırlayıp matbu hale getirebilirsiniz...illa belli bir formatı yok bunun...ama espri güzeldi evet...:D

     

   
  Nurdan DAHİ ve Aytuğ bu yazıya teşekkür etti.
 6. süperman

  süperman TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar kurul kurulmaması bazı durumlarda avantaj sağlamazmı bize? biz sonuçra risk analizi yapıp herkese imzalatırsak, tespit ve öneri defterimizi çok iyi bir şekilde doldurup imzalatırsak kurulun ne önemi kalıyor? Zaetn birçok şeyi işgüvenliği uzmanı yapmıyormu. eğitimden risklerin belirlenmesine karşı neredeyse birçok konu zaten bizim ögrevimiz. bu söylediklerimi yaparsak kurul kurmaya gerek varmı. şimdi biz kurulda görevlerimizi teblig ediyoruz. yarın birgün bu durumda kurul üyeleri yan çizebilir benim görevim değildi diye. ama risk analizinde ve defterde belirtirsek imzalatırsak daha sağlam olmazmı. ( Bu söylediklerim kurul kurulması zorunlu olmayan yerler içindir )

   
 7. Ssrkdgn

  Ssrkdgn TÜİSAG Üyesi

  Bir firmam anlaşma yaptığım 3. günü binasının iç planını çıkarmamı ve kalibre edilecek malzemeleri belirlememi istedi ertesi gün sistemden attım. İş güvenliği hizmetleri Bir danışmanlıktır Amelelik değildir. İş tanımlarını kalite kontrol sistemi kurarak yaptırsın ben oturup ayda 1 gün gittiğim firmaya bunları yapacaksam iso 9001 kalite içinde para almam gerekir. İşi bazı kurumlar canını çıkardı bizi her işinizi yaparız bizim eleman zaten çevre görevlisi dökümantasyonda yapar yapar yapar. Neyi yaparız biz anlamadım iş almak için bı kadarda olunmaz.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica