İş Güvenliği Uzmanı C'den B 'ye Geçiş | Sayfa 3 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

İş Güvenliği Uzmanı C'den B 'ye Geçiş

Konu, 'Acemi İş Güvenlikçiler' kısmında realastala tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Önder Ak

Önder Ak TÜİSAG Üyesi

Sözleşme yaptığınız yerden adınıza SGK prim ödemesi yapılmalı diye biliyorum. Aylık 1 saat için ödeme yapılamayacaktır dediğiniz gibi değişik bir durum bence bir eğitim kurumuyla görüşürseniz daha net cevap elde edersiniz.

2. ertugrul türk

ertugrul türk TÜİSAG Üyesi

Siz ice görevlendirmeli 3 seneye doldurdunuzda insaatta B icin kabul edilmedi mi?

3. Önder Ak

Önder Ak TÜİSAG Üyesi

OSGB de çalışan kişinin içe görevlendirmeleri sayılmıyor. Bireysel olarak çalışıyorsanız içe görevlendirmeler kabul edilir. OSGB de çalışanların dışa görevlendirme yapmaları gerekiyor.

4. sedatatay

sedatatay TÜİSAG Üyesi

Size ait SGK dökümü mutlaka olmalı aksi durumda sigortasız çalışmış durumu söz konusu olur ki bu isg profesyoneli olarak görev yapan bir kişinin düşmek isteyeceği en son durumdur.
    belge silinmesi söz konusu olmaz fakat SGK ya giriş tek meslek üzrinden yapıldığı için hanğisini kullanacaksan onu bildirirsin. Sonuçta sen o belgeleri hakedip almışsın. Aynı firmada ikisni kullanamazsın ama farklı firmalarda yarım zamanlı kullanabilirsin.

Hüseyin Alkan Kınsız bu yazıya teşekkür etti.
  5. sedatatay

sedatatay TÜİSAG Üyesi

Tek başına yazı çok işe yaramaz ama orada aktif olarak iş güvenliği uzmanlığı yaptığını kanıtlayan dokümanları sunabilirsen faydası olabilir. Bu dokümanlardan kastım ; O 2 yıllık dönem içinde personele verdiğin eğitim tutanakları, öneri ve tespit defteri nüshaları, risk değerlendirmesi, acil durum planları, varsa kurul toplantı tutanakları gibi.

6. Kghct

Kghct TÜİSAG Üyesi

Merhaba;

Bakanlık isgkatip ataması ile SGK prim dökümlerini karşılaştırıyor, dolayısıyla isgkatipte atama yapılan yer eğer bireysel çalışıyorsanız SGK dökümünde yer almak zorunda. Bakanlık eskisi gibi risk analizi, kurul toplantı tutanağı gibi dökümanları istemeyeli çok uzun zaman oldu. Hatta artık isgkatip sözleşmelerini bile göndermeyin diyor, kendileri sistem üzerinden kontrol ediyor. İsgkatipte 1 ay boyunca atamanız duruyorsa, firma size buna istinaden SGK yatırıyorsa ayda yarım saat de olsa 1000 saat de olsa 3 yılı doldurmak için sürece dahil ediyor sizi. Burda önemli olan SGK yatırılması ve isg katipten atama yapılmasıdır.

7. Kghct

Kghct TÜİSAG Üyesi

Artık bu dökümanları istemiyor Bakanlık, sadece SGK yatırılması ve isg katip atamasına bakıyor. Ben çok uğraşmıştım Aralık sınavı için, SGK dökümü ile isg katip girişlerini gün gün sayıp karşılaştırdıkları için girememiştim sınava ve bu konu hakkında muhatap da bulamamıştım.

8. Hüseyin Alkan Kınsız

Hüseyin Alkan Kınsız TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim Sedat bey zaten belgeyi alınca başka bir firmada yarı zamanlı daha uygun olacağını düşünüyorum saolun

9. Uğur MERMER

Uğur MERMER TÜİSAG Üyesi

Merhaba;
    Bakanlık isgkatip ataması ile SGK prim dökümlerini karşılaştırıyor, dolayısıyla isgkatipte atama yapılan yer eğer bireysel çalışıyorsanız SGK dökümünde yer almak zorunda. Bakanlık eskisi gibi risk analizi, kurul toplantı tutanağı gibi dökümanları istemeyeli çok uzun zaman oldu. Hatta artık isgkatip sözleşmelerini bile göndermeyin diyor, kendileri sistem üzerinden kontrol ediyor. İsgkatipte 1 ay boyunca atamanız duruyorsa, firma size buna istinaden SGK yatırıyorsa ayda yarım saat de olsa 1000 saat de olsa 3 yılı doldurmak için sürece dahil ediyor sizi. Burda önemli olan SGK yatırılması ve isg katipten atama yapılmasıdır.

Merhaba,

Çalışmakta olduğum firmaya E bildirge kullanıcısı tarafından B sınıfı İSG uzman olarak olarak atandım. Benim buradaki sorum benim halihazırda zaten bu firmada SGK kaydım var. 4 yılın sonunda SGK belgesi ibraz ederken meslek koduna bakılıyor mu? ( Benim çevre mühendisi olarak gözükmektedir)

10. Önder Ak

Önder Ak TÜİSAG Üyesi

meslek koduna bakılmıyor. Sadece İSG katipten atamanız olduğuna ve atama yapılan iş yerinizden adınıza SGK prim ödemesi yapılması gerekiyor.

11. Naci Ünsal

Naci Ünsal TÜİSAG Üyesi

Peki isg katip ataması olan yerden sigorta yoksa tam zamanlı mühendis olarak çalıştığın yerden varsa o sayılıyo mu

12. Önder Ak

Önder Ak TÜİSAG Üyesi

Naci bey adınıza SGK primi yatan aynı iş yerine İSG katip den görevlendirmeniz olmalı. Atama olan yerden sigorta yoksa olmuyor.

13. Arkadaşlar b sınıfı İSG uzmanı olmak için 2019 Mayıs ayında sınava gireceğim, sizden ricam bana çalışacağım kaynak kitap konu anlatımlı ve ayriyeten soru bankası tavsiye etmeniz, hakan Erdoğan kitabı sipariş edecektim satışa kapatılmis. Yardımlarınızı bekliyorum :)

14. Erkan FINDIKLI

Erkan FINDIKLI TÜİSAG Üyesi

2019 Mayıs'a daha çok var Burhaneddin Bey :) Bu pazar yapılacak olan sınavdan sonra kitabı güncelleyip tekrar satışa sunacaktır Hakan Erdoğan, çok acele etmeyin bence.. Ama şimdiden başlamam şart derseniz Hakan Erdoğan'ın facebook sayfasından (İSG Sınavlarına Hazırlık Platformu) denemelerini bulabilirsiniz.

Burhaneddin Bekçioğulları bu yazıya teşekkür etti.
  15. Aslında yavas yavaş çalışmayi düşünüyorum. Bilgileri sindirip sınava girmek daha iyi olur diye düşündüm. Teşekkürler tavsiyeniz için

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica