İş Güvenliği Stajı Hakkında | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

İş Güvenliği Stajı Hakkında

Konu, 'Güncel Duyurular, Tartışmalar, Forum Hakkında' kısmında Senem Düzcü tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Senem Düzcü

  Senem Düzcü TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkdaşlar,
  İş güvenliği için staj yeri aramaktayım. Görüştüğüm firmaların hiçbiri 5 gün için sigorta yapmak istemiyor. Sorumluluk gittiğiniz kursa ait diyor. Kurslar ise firma sigorta yapar diyor. Sonuç olarak kimse sorumluluk almıyor. Stajımı sigortasız yaptığımda stajımın iptali gibi bir sorunla karşılaşır mıyım? Önceden staj yapan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.


   
 2. melihunutmaz

  melihunutmaz TÜİSAG Üyesi

  ben en son B sınıfı için yaptığım stajımı bir arkadaşımın İsg Uzmanı göründüğü firmada yapmış göründüm. Sadece girişler yapıldı isgkatip üzerinden onaylandı. Sigorta ile ilgili herhangi bir şey yapılmadı. Sorun da olmadı. Fakat şimdi değişen bir durum var mıdır bilemiyorum. Kurslara gelince, insiyatif alabilen kurslara gitmek lazım. Kursunun başta seni bu durumla ilgili bilgilendirmesi lazımdı diye düşünüyorum. Benim kursumdaki görevli böyle bir istekte bulunmadı.

   
  Senem Düzcü bu yazıya teşekkür etti.
 3. Senem Düzcü

  Senem Düzcü TÜİSAG Üyesi

  Staj konusunda pek bilgim olmadığı için kayıt yaptırırken bu konuyu sorgulamamıştım. Kurstan da böyle bir bilgilendirme olmadı maalesef. Gördüğüm kadarıyla da stajların çoğu sigortasız gerçekleşiyor. Firmalar 5 gün için uğraşmak istemiyor. kurs sürekli sigorta gerekli dediği için bu durumu merak etmiştim. Yanıtınız için teşekkürler.

     

   
 4. OGÜN.

  OGÜN. TÜİSAG Üyesi

  40.saat lik.uygulama ile ilgili olarak staj yardimi.yapabilirim.. mesaj atabilirsiniz arkadaslar

   
  Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica