Makale : İş Güvenliği Yönetimi Açısından Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Endüstriyel tesisler yüksek gerilim talepleriyle birlikte yüksek risklerle de tanışmaktadırlar. Artan enerji talepleri sonucu, elektriksel iş güvenliği yönetiminin de giderek artması gerekmektedir. Bu hususta; 18.03.2004 tarihinde 25406 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği, elektriksel iş güvenliğinin daha fazla ön planda tutulması gerekliliğini detayları ile vurgulamaktadır Yönetmeliğin ilk maddesinde esas amacın can ve mal güvenliğinin sağlanması olduğu yer almaktadır Yüksek gerilim tesislerinde olası sağlanamayan elektriksel güvenlik kültürü sebebiyle; ekonomik kayıplar doğrudan ve dolayı olarak işletmenin genel güvenlik kültürüne de büyük puanlar kaybettirmektedir. Elektriksel risklerden kaynaklı ekonomik kayıpların önlenmesi için gerekli işletme hizmetlerinin yürütülmesinde. Elektrik Mühendisinin teknik görev ve sorumluluklarına iş güvenliği bilinci de eklenmelidir.

Yazının devamı aşağıda yer almaktadır.

KAYNAK_ELEKTRIK_20160401_104.jpg KAYNAK_ELEKTRIK_20160401_105.jpg KAYNAK_ELEKTRIK_20160401_106.jpg

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.